VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih; “Denizli’ye verilen krediyi yüzde 10 oranında artırdık”

‘Hedef Tek Güçlü Gelecek Buluşmaları’ kapsamında Anadolu’ya kapsamında Denizli’ye gelen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Bölge müdürlüğümüze bağlı bulunan Denizli, Aydın ve Muğla’da 38 şube ve 500 çalışanımız ile hizmet sunuyoruz. Sadece Denizli’ye kullandırdığımız kredilerde yılın ilk 6 ayında yüzde 10 büyüme sağlandık” dedi.

VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih; “Denizli’ye verilen krediyi yüzde 10 oranında artırdık”

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih ve Genel Müdür Yardımcıları’ndan oluşan heyet, ‘Hedef Tek Güçlü Gelecek Buluşmaları’ kapsamında Denizli’ye geldi. Üstünsalih ve beraberindekiler, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’yi ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulundu. Denizli’nin özellikle pamuklu tekstil alanında dünya başkenti olduğunu hatırlatan Üstünsalih, “2019 yılının ilk yarısında 650 milyon dolarlık tekstil ve konfeksiyon ihracatı gerçekleştiren şehrimiz, tarım, sanayi ve hizmet sektörlerinin de dinamik bir görünüm sergilediği önemli bir merkez. Denizli’den dünyanın dört bir yanına 2018’de 3,1 milyar Dolar,2019’un ilk yarısında da toplamda yaklaşık 1,6 milyar Dolarlık ihracat yapılması da buradaki potansiyelin yüksekliğini gösteriyor. Ayrıca kentte 2018 yılında 90 yatırım,770 milyon TL’lik teşvik alarak istihdama da önemli katkıda bulunmuştur. VakıfBank olarak biz de kesintisiz ve kararlı bir şekilde tüm kaynaklarımızla bölgemize destek vermeyi sürdürüyoruz” dedi.

“DENİZLİ’YE VERİLEN KREDİYİ YÜZDE 10 ORANINDA ARTIRDIK”

Ziyaretlerde konuşan Üstünsalih, “Bölge müdürlüğümüze bağlı bulunan Denizli, Aydın ve Muğla’da 38 şube ve 500 çalışanımız ile hizmet sunuyoruz. Sadece Denizli’ye kullandırdığımız kredilerde yılın ilk altı ayında yüzde 10 büyüme sağlandık. Bölge genelinde de aynı oranda büyüme sağladık. Bireyselden tarıma, ticariden KOBİ’ye, kurumsaldan kamu ve yerel yönetimlere kadar tüm segmentlerde bölgemizin yanındaki güç olmaya devam ediyoruz. Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir milyon metrekarelik arsamızın çok büyük bir bölümünü uygun maliyetlerde satarak Denizli ekonomisine kazandırdık. Kalan kısmının da kısa sürede yeni sahipleri aracılığıyla yeni yatırımların üssü olmasını bekliyoruz. Buradaki büyük destekleri için Sanayi Odası Başkanımız Müjdat Keçeci’ye de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“UYGUN VE DAHA UZUN VADELERLE BORÇLANMA İMKÂNI SAĞLIYORUZ”

Kredi faiz oranlarında kısa sürede art arda indirimler gerçekleştirdiklerini belirten Üstünsalih, “Bu indirimlerin reel ekonomiye olumlu etkilerini de hemen görmeye başladık. Türk Lirası Gecelik Referans Faiz Oranına (TLREF) endeksli ticari kredi ürünümüzle de ticari işletmelere piyasa koşullarına uygun ve daha uzun vadelerle borçlanma imkânı sağlıyoruz. Bu ürünümüzün de Denizli gibi yoğun ticari faaliyet gösteren bölgelerde ilgiyle karşılanacağına inanıyorum. Yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle nihai hedefimiz olan Türkiye bilançosuna azami katkı sağlamaya kararlılıkla devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER