EN ANLAMLI 23 NİSAN HEDİYESİ; AVNİ ÖRKİ’DEN GELDİ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde ilkokulda okuyan öğrencilere bayram hediyesi olarak lunapark biletleri hediye etti. Her öğrenciye Yılmaz Lunapark’taki en az 4 ayrı eğlence aracının bileti dağıtıldı.  İlçe genelinde ilkokullarda eğitim gören öğrenciler bu hediye ile gün boyunca ücretsiz olarak lunaparktan yararlandı.. Ve kısacası bu bayramın en anlamlı hediyesi Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’den geldi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, geleceğin teminatı olan öğrencilere bayram hediyesi vermek istediklerini belirterek, “Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Dünya’da eşi benzeri yok. Biz de çocuklarımızın bu bayramlarını farklı kılmak adına her öğrencinin 4 oyun parkında kullanabileceği biletleri dağıttık. Çocuklarımız lunaparkta gönüllerince eğlenerek bayram coşkusunu doyasıya yaşadılar” dedi.

HONAZ’IN GEÇİCİ BAŞKANI ATLAMAZ AK PARTİ’NİN SEÇİLMİŞ İLK BAŞKANI

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 Mart’ta yapılan Honaz Belediye Başkanlığı seçiminin iptal etmesi ve yeni seçim tarihini 2 Haziran olarak açıklamasının ardından, Honaz’a seçime kadar görev yapmak üzere Denizli Vali Yardımcısı olan Turan Atlamaz atandı. 2 Haziran’da yapılacak seçim sonuçlanıncaya kadar görev yapacağı bildirilen Turan Atlamaz, aynı zamanda AK Parti’nin seçimle göreve gelen ilk il belediye başkanı unvanını taşıyor.  Prof. Dr. Arif Ersoy’un istifası üzerine 2003 yılında yapılan seçime yeni kurulan bir siyasi parti olan AK Parti’nin adayı olarak giren Atlamaz, Çorum belediye Başkanı seçilmişti. Atlamaz bu görevini 2009’a kadar sürdürdü. Denizli’de daha önce de Çameli Kaymakamı olarak görev yapan Atlamaz, geçen yıl eylül ayındaki Vali Yardımcıları Kararnamesi ile Denizli’ye atanmıştı.

ZOLAN; GÖNEN, ATLAMAZ; HASANOĞLAN MEZUNU!

59 yaşındaki Çorumlu Vali Yardımcısı Turan Atlamaz eski bir köy enstitüsü olan ve daha sonra ilk öğretmen okuluna dönüştürülen Hasanoğlan Okulundan mezun. (Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, eski bir köy enstitüsü olan Gönen Öğretmen Okulu mezunu) Deneyimli Vali Yardımcısı Honaz ilçesini “kazasız belasız” seçime götürmeyi ve koltuğunu seçilmiş başkana sorunsuz bir şekilde devretmeyi planlıyor. Atlamaz’ın eski bir AK Partili Belediye Başkanı olması ise; önümüzdeki 40 günü daha dikkatli ve tarafsız bir şekilde götürmesi açısından bir handikap ve dezavantaj olarak karşısına çıkıyor.

YASİN ÖZTÜRK, KENDİ EVİ ÇİVRİL KIRALAN’DA 2’NCİ KEZ KAYBETTİ

24 Haziran seçimlerinde kendi doğum yeri Çivril Kıralan’da partisi İyi Parti’nin aldığı oy oranı AK Parti’nin aldığı oyun 900 oy gerisinde çıkan (İyi Parti) Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, ikinci yenilgisini de yine kendi doğum yerinde aldı. 31 Mart Yerel Seçimlerinin Büyükşehir oylamasının Kıralan bölümünde AK Parti 1.900 oy alırken, İyi Parti 700 oyda kaldı. Kısacası Yasin Öztürk’ün kendi doğduğu köyde, doğum yeri olan Kıralan’da şansı bir türlü yaver gitmedi. Ve ikinci kez yenildi..

BİRSEN ÇELİK SAÇLARINI KESTİ

Bozkurt ilçesinde seçimi 2’nci kez kazanıp yeniden Belediye başkanlığı koltuğuna oturan Birsen Çelik, yoğun seçim döneminin ardından saçlarını kestirdi. Çelik yeni döneme yeni bir imajla başlamayı yeğlerken, Bozkurt ilçesinde yapılacak çok işleri olduğunu da vurgulamadan geçemedi. Denizli’nin başarılı kadın politikacılarından biri olan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Denizli siyasi arenasında artık CHP’li 2 kadın başkan var.

Şeniz kardeşime her daim desteğimizi vereceğiz. Başarılı olacağına yürekten inanıyorum” dedi. Kadın Belediye Başkanı üye sayısı 2’ye çıkan Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin önümüzdeki dönem daha şenlikli ve renkli bir hal alması bekleniyor.

YORUM EKLE