ERTUĞRUL GÜNAY DENİZLİ’YE NİYE GELDİ?

AK Parti’nin eski Kültür ve Turizm Bakanı, SHP ve CHP’nin eski önemli isimlerinden Ertuğrul Günay sürpriz bir şekilde Denizli’de geldi. Birkaç gün Denizli’de kalan ve çeşitli toplantılara katılan (toplantılar yapan) politikanın ünlü ismi Ertuğrul Günay’ın kentte bulunmasının nedeni ve faaliyetleri merak konusu haline geldi.

TOPLANTI BABACAN İÇİN MİYDİ? BULUŞMADA KİMLER VARDI?

Politik gözlemciler Günay’ın Denizli ziyaretinin “Ali Babacan’ın kuracağı yeni parti ile ilgili” olduğunu öne sürerken, siyasetin tanınmış ismi eski Bakan’ın en son Renes Balık Restoran’da düzenlenen bir toplantıda görülmesi siyasi kulisleri hareketlendirdi.. Peki, eski sosyal demokrat ve AK Partili eski Bakan Günay’ın Denizli’de katıldığı toplantıda Denizli’den kimler vardı, hangi siyasi isimler bu toplantılarda hazır bulunmuştu?

ALİ BABACAN TOPLANTILARI’NIN DENİZLİ’DEKİ BAŞ AKTÖRÜ” ESKİ BAKAN ERTUĞRUL GÜNAY!

eski bakan Ertuğrul Günay, parti kuracağı söylenen Ali Babacan'ın yaptığı toplantılara zaman zaman katıldığını söyledi. Günay ayrıca Ali Babacan’ın kuracağı partide bir beşli kurul sistemi olacağını ve Babacan’ın da bu kurulun sözcülüğünü yapacağını öne sürdü.

"Ali Babacan 5'li kurulun sözcüsü olacak" diyen ve Babacan'ın çalışmalarına hız verdiği yeni hareketin toplantılarına zaman zaman kendisinin de katıldığını belirten Günay şimdi de Anadolu’ bazı kentlerinde parti kurma çalışma ve toplantılarına katılıyor. İşte bu toplantılardan bir kaçı da geçtiğimiz hafta Denizli’de yapıldı. Öte yandan; Artı Gerçek isimli yayın organındaki habere göre hareketin bir kadro hareketi olacağının altını çizen Ertuğrul Günay, "Ali Babacan 5'li kurulun sözcüsü olacak" iddiasını da doğruladı.

“SADECE BİR PARTİDEN AYRILAN İSİMLERLE PARTİ KURULMAZ”

Yurt dışında yaşayan bir çok bilim insanına davette bulunulduğuna da değinen Günay, siyasetin farklı kulvarlarından ve toplumun her kesiminden isimlerle de bir araya geldiklerini ifade etti. Günay, "İYİ Parti gibi yalnızca bir partinin içinden çıkıp yola devam etmek gibi bir düşünce doğru değil. Herkesle istişare yapılıyor. Ali Babacan daha geniş bir kadro hareketi ile halkı buluşturma planı yapıyor" diye konuştu.

DENİZLİ TOPLANTILARINDA ESKİ VEKİLLER DE VARDI

Ertuğrul Günay ayrıca Denizli’de kaldığı iki günlük süre içinde bir çok eski ANAP’lı, Doğru Yol Parti’li ve eski AK Parti’li isimle de toplantılar yaptı. Ve iddiaya göre; bazı AK Parti eski Milletvekilleri ile de buluştu. Günay, Ali Babacan’ın yeni hareketinin önümüzdeki 3 ay içerisinde partileşip yola çıkacağını da kaydetti.

BABACAN’IN PARTİSİ “5’Lİ KURUL” İLE YÖNETİCİLECEK

AK Parti'de yönetimin ve politikaların belirlenmesinin tek kişinin iradesinde olmasına eleştirel yaklaşan yeni partinin 5'li bir komisyon aracılığıyla ile yönetileceği ifade ediliyor. İddiaya göre; 5'li kurul olarak da adlandırılan komisyonda Abdullah Gül, Beşir Atalay, Fehmi Koru, Sadullah Ergin ve Haşim Kılıç'ın olacağı kulislerde konuşuluyor.

YENİ PARTİDE HEDEF; ÇOĞULCU PARLAMENTER DEMOKRASİ!

Eski SHP ve CHP’li, eski AK Partili Bakan Ertuğrul Günay’ın Denizli’de yaptığı toplantılarda, geçtiğimiz yıl Kanal T24’e yaptığı açıklamada dile getirdiği ayrıntılar üzerinden yürüdüğü bildirildi. Günay T24’de şunları söylemişti; "Türkiye’nin çoğulcu demokrasiye, ekonomide gelişmeciliğe ve toplumsal dayanışmaya önem veren yeni bir siyasal harekete ihtiyacı var. Bu hareket farklı kesimleri bir araya getirmeye özen göstermelidir. Sadece bir partiden ayrılanlarla büyük bir kitlesellik yakalanamaz. Hareket deneyimli isimlerle yeni, genç, yetenekli isimleri bir araya getirmelidir. Bir kişi hareketi değil, güvenilir bir kadro hareketi olmalıdır. Böyle bir arayış sürdürülüyor. Ben de takip ediyorum.”

YORUM EKLE