PAÜ’de Akademi Atölyeleri başlıyor PAÜ’de Akademi Atölyeleri başlıyor

Fen Fakültesi, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Akademik açılış töreninde açılış konuşması Dekan Prof. Dr. Yakup Kaska tarafından gerçekleştirildi. Dekanın konuşmasının ardından katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Akalın konuşma yaptı. Rektör Yardımcısı Akalın konuşmasında: “Fen Fakültemiz üreten ve üretmeyi devamlılık haline getiren bir fakültemizdir. Özellikle uluslararası yayınlar konusunda Üniversitemizin yüz akı olmuştur, bu anlamda fakültemizin tüm hocalarını kutluyorum. Hocalarımızın gayretlerinin öğrencilerimize de model oluşturmasını ve bu yüzyılda ilmin ışığında daha ileri noktalara gidebilmeyi temenni ediyorum.” dedi.

Rektör Yardımcısı Akalın’ın konuşmasının ardından PAÜ Fen- Edebiyat Fakültesi Kurucu Dekanı Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Erdoğan açılış dersi yaptı. Açılış dersi sonrası Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Akalın’a ve Prof. Dr. Hasan Erdoğan’a teşekkür plaketleri ve 100. yıl anısına yapılan “Sırtında Orhun Anıtları’nı taşıyan Deniz Kaplumbağalı Figür”ler hediye edildi.

Törenin sonunda Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesine giren Fen Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. İbrahim Çelik, Doç. Dr. Ali Kurt ve Doç. Dr. Ramazan Donat’a başarı belgeleri verildi.