Denizlili iş insanı ve Denizlispor’un eski yöneticilerinden olan Yavuz Cinkaya, Denizli’nin yeni bir takımını yeniden süper lige taşımak ve Denizli’nin adını spor alanında da duyurmak için genç, dinamik ve motivasyonu yüksek Denizlili genç iş insanlarıyla bir araya geldi.

Dünya Türk Doğal Taşını almaya geldi Dünya Türk Doğal Taşını almaya geldi

Hedefleri, TFF 2. Ligi Kırmızı Grup’ta mücadele eden Denizlispor’dan sonra Denizli’yi tekrar süper lig’te temsil edecek bir futbol kulübü kurmak olan genç iş insanları, bu konudaki çalışmalarında ise sona geldi.

Sıfırdan sağlam bir altyapı ve mali disiplin ile bir futbol kulübü açma ve önümüzdeki yıllarda süper ligde mücadele etmek için çalışmalarına başlayan Yavuz Cinkaya’nın yanında ise şu isimler yer aldı: “Yavuz Cinkaya, Serkan Başbuğ, Uğur Başbaşlıoğlu, Burak Özsaraç, Samet Baştürkmen, Burak Gün, Erkan Tıkıroğlu, Levent Çaputçu, Emre Eryılmaz, Kemal Sarıkaya, Berhan Gökşin, Kemal Sözkesen, Nuri Kabukçu, Alper Şahin, Yaşar Kımıl, Ersin Uyar, Serkan Turan, Onur Akay, Cemal Can Sirkeci, Mustafa Acar, Savaş Tatar, Arel Şahin, Melih Kansız, Mesut Can Özer, Zafer Katrancı”