AK Parti’nin ‘Temayül Yoklaması’ tamamlandı

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz’in 7’nci olan genel kurulu öncesi yaptığı açıklamayla aday olmayacağını açıklamasının ardından, partide il başkan adayı arayışı başladı. Parti binasında 2 gün olarak yapılan temayül yoklamalarında 6 isim ön plana çıktı

AK Parti’nin ‘Temayül Yoklaması’ tamamlandı

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasıyla 7’nci olağan genel kurulda aday olmayacağını belirtmişti. Başkan Filiz’in açıklamasının ardından partide ‘İl Başkan Adayı’ arayışı başladı. AK Parti’de, il başkan adayını belirlemek amacıyla temayül yoklaması yapıldı.

İki gün süren temayül yoklaması hakkında konuşan Başkan Filiz; “İki gün boyunca temayül yoklaması yapıldı. Partililerimize teşekkür ediyorum. Temayülle birlikte herkesin düşüncesine başvurduk. Bu yapılan temayül yoklamasının hayırlı olmasını diliyorum. Denizli’de 7. Olağan il kongresi süreci ‘ inandığımız yolda yürü’ sloganıyla 19 ilçemizde büyük bir coşku ve ahenkle gerçekleştirdik. Birlikteliğimizle doğru yolda yürüyoruz. İlçe kadın ve gençlik kolları kongrelerimiz devam ediyor. Denizli il kongremizle ilgili tarih şuan belli değil. Aralık ayı içerisinde olacağını düşünüyoruz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ında programında bu şekilde yapıldı. En iyi ihtimalle aralık ayı sonu ocak ayının ilk haftası gibi olabileceği yönünde düşünüyoruz. Ancak yine de bu gelişme teşkilat başkanımız ve genel merkezimizin ve sayın cumhurbaşkanımızın onayıyla belirlenecek. Biz 5 yıllık süreçte birçok çalışmayı yaptık, zor süreçleri atlattık. Herkesten Allah razı olsun. Bu dava kutlu bir dava. Yeni seçilecek il başkanımıza başarılar diliyorum. Birlik ve beraberliğimiz bozulmasın. Bu ilde uyum çok iyi. İl, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları uyumu çok iyi. Bu birliğimiz daim olsun” şeklinde konuştu.

“Temayülün sonuçları Ankara’ya gidecek”

İlerleyen günlerde Ankara’da yapılacak mülakat sonrası il başkan adayının belirleneceğini söyleyen Başkan Filiz; “Temayülün sonuçları kapalı zarf usulüyle Ankara’ya gidecek. Ankara’da sonuçlar tasnif edilecek. Adayların arasından belirlenecek isimler genel merkezimize davet edilecek. Burada adayların tüm özgeçmişleri, bütün bilgileri Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir başkanlığında ve koordinatörlüğünde değerlendirme yapılacak. Bu değerlendirmelerde il milletvekillerimiz, Grup Başkanvekilimiz Cahit Özkan, büyükşehir belediye başkanımız ve ilimizin siyasi büyükleri olacak. Daha sonra cumhurbaşkanımızın önüne 3 isim aday olarak çıkarılacak. Cumhurbaşkanımız uygun gördüğü kişiyi ilan edecek. Daha sonra il yönetim kurulu üyeleri oluşturulacak. Bu süreç tamamlanınca Denizli’den 600 delegeyle Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle il kongremizi yapacağız” dedi.

İşte o 6 isim

Öte yandan temayül yoklamasında belirlenen 6 isim kulislere düştü. Kulis bilgilerine göre; Nurcan Dalbudak, Birtan Şahan, Hasan Aracı, Ekrem Başer, Yücel Güngör ve Muhammet Subaşıoğlu isimleri ön plana çıktı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211