Anne ve 2 çocuğundan 23 gündür haber alınamıyor

Eşiyle tartışan ve baba ocağına sığınan 27 yaşındaki Ayşe Çakal, Aynur Çakal (5) ile İsmail Enver Çakal'ı (2) da yanına alarak 8 Mayıs Cuma Günü gece saatlerinde ortadan kayboldu. Çocukları ile kayıplara karışan kadına ulaşmaya çalışan aile üyeleri “Ölü ya da diri bir haber almak istiyoruz” dedi.

Anne ve 2 çocuğundan 23 gündür haber alınamıyor

Geçtiğimiz Şubat ayında eşiyle tartışmasının ardından bir süre kadın sığınma evinde kalan 27 yaşındaki Ayşe Çakal, ağabeyi İsmail Can’ı arayarak kendisinin çocuklarıyla beraber baba evine yerleşmek istediğini söyledi. Ağabey Ali Can, kız kardeşi ve yeğenleri Aynur Çakal (5) ile İsmail Enver Çakal'ı (2) alarak baba evine getirdi. Burada bir süre kalan anne ve çocukları 8 Mayıs Cuma Günü gece saatlerinde yanlarına sadece çocuk bezi alarak sırra kadem bastı. Aile üyeleri, 23 gündür kayıp olan anne Ayşe Çakal ve çocukları Aynur ile İsmail Enver Çakal’a ulaşmaya çalışıyor. Her yere başvurduklarını belirten ağabey İsmail Can, “Ölü ya da diri kız kardeşim ve çocuklarından bir haber almak istiyorum” dedi. Kardeşinin eşiyle tartışmasının ardından ailesinin yanına taşındığını ve burada kaldıktan bir süre sonra evden gittiğini belirten Can, “Kardeşim Şubat ayında eşiyle evde tartışıyorlar. Darp ve şiddet görüyor. Orada emniyeti arıyor. Kız kardeşimi gerekli işlemlerin ardından kadın sığınma evine götürüyorlar. 1,5-2 ay kadın sığınma evinde kaldı. Sonra kardeşim beni telefonla aradı. ‘Ben eve gelmek istiyorum’ dedi. ‘Eve gelmek istiyorum’ dedikten sonra bizde 1,5 ay kadar kaldı” şeklinde konuştu.

“ÖLÜ YA DA DİRİ BULUNMASINI İSTİYORUM”

27 yaşındaki 2 çocuk annesi Çakal’a ait sosyal medya hesabının ise başkalarının eline geçmesi aile üyelerinin şaşkınlığına sebep oldu. Kardeşinin hayatından endişe ettiğini söyleyen İsmail Can, “Daha sonra hiç bir şey yokken 8 Mayıs gecesi güvenlik kameralarında görüldüğü gibi gidiyor. Yanına hiçbir şey almıyor, çocukların bir terliğini dahi almıyor. Sadece çocuk bezi alıyor. Kaybolduğu gün onun sosyal medya hesabı başkasının eline geçiyor. Başkalarının eline geçen hesabında fotoğraf, isim değiştirilip bir numara koyulmuş. Ben o numarayı aradım, ‘Ben Ali’ dediğim an yüzüme kapandı. Kız kardeşimin cep telefonu ve iki farklı hattı var, ikisine de ulaşamıyoruz. Kardeşimin bulunmasını istiyorum, hayatından endişe ediyorum. Ölü ya da diri bulunmasını istiyorum” diyerek konuştu.

“KIZIM DUYUYORSA BANA ULAŞSIN, ABİSİNE ULAŞSIN”

Ayşe Çakal’ın babası İsmail Can ise, tek isteğinin; kızının ölü ya da diri dirisine ulaşmak olduğunu söyledi. İsmail Can, “Lavaboya kalktığımda mutfağın kapısının açık olduğunu gördüm. İçeriye geri geldiğimde torunlarım ve kızımın olmadığını gördüm. Benim isteğim, ya ölüsünü ya da dirisini bana versinler. Kızım duyuyorsa bana ulaşsın, abisine ulaşsın” dedi. Öte yandan, Ayşe Çakal’ın annesi Ümmü Can'ın ise kızından her bahsedişinde gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Can, “Neredeysen ortaya çık. Günlerdir perişan durumdayız” diye kızına seslendi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211