“Annelerimizin hakkını ödemek mümkün değil”

Anneler Günü’yle ilgili mesaj yayımlayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Anne demek fedakârlık demektir. Annelerimizin hakkını ödemek mümkün değil” dedi.

“Annelerimizin hakkını ödemek mümkün değil”

Ülkemizde Milli Mücadele’nin sembollerinden olan Nene Hatun’un 1955 yılında, yılın annesi seçilmesiyle birlikte her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü, ‘Anneler Günü’ olarak kutlanıyor.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Anneler Günü ile ilgili olarak mesaj yayımladı.

Başkan Örki mesajında şu görüşlere yer verdi: “Anneler, bir bireyin yetiştirilmesinde en önemli görevi üstlenen maneviyatı ile hiçbir ölçü kalıbına sığmayan sevgisiyle emekleri yadsınamayacak kişilerdir. Sevgili Peygamberimiz, 'Cennet, annelerin ayakları altındadır' diyerek, anneliğin ne kadar kutsal ne kadar mübarek olduğunu bizlere anlatmıştır. Anne demek fedakârlık demektir. Annelerimizin hakkını ödemek mümkün değil. Annelerimizi yılda bir gün değil her gün hatırlamak biz evlatların görevidir. Annelerimizin bizlere verdiği sonsuz sevgi ve emeği gelecek kuşaklara aktarmak bizlerin en önemli görevleri arasında yer alıyor. Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehitlerimizim emaneti annelerimiz, kendi annem ve eşim olmak üzere karşılıksız sevgi, hoşgörü, fedakârlık, özveri ve emeğin simgesi tüm kadınlarımızın anneler gününü kutluyorum.” Öte yandan Pamukkale Belediyesi, Anneler Günü’ne özel olarak etkinlik düzenledi. Pazar günü Forum Çamlık AVM’de 13.00 ile 19.00 saatleri arasında takı atölyesi ve ebru sanatı stantları kurulacak. Bu atölyeleri ziyaret eden anneler ve tüm kadınlar farklı bir etkinliğe katılabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER