Başkan Gülsever kadınlara karanfil dağıttı

Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ilçedeki kadınlara karanfil dağıttı.

Başkan Gülsever kadınlara karanfil dağıttı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, çeşitli etkinliklerle kutlandı. Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ilçe pazaryeri, Kuran kursu ve Bakova Kadın Girişimi Üretim Ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret ederek, kadınlara karanfil dağıttı. Başkan Gülsever; “Her şeyimizi kadınlarımıza borçluyuz. Cenab-ı Hak bizi, onlar vasıtasıyla dünyaya getiriyor. Anaların yüreği, analar yaşadığı sürece evlatların üzerinedir. Bir şekilde onlar bizi hayata hazırlamışlar. Onların değeri çok fazla. Onun için de Cenab-ı Hak da Kur’an-ı Kerim’de ‘Cennet anaların altında’ demiş. Peygamber Efendimiz de analara çok büyük değer vermiş. Bizlerin de değer vermesi lazım. Maalesef bazı problemler yaşıyoruz. Şükürler olsun ülkemizde biz bunu yaşamıyoruz, yaşatılmıyor. Bazı ülkelerde bu zorluklar yaşanıyor. O zorluklardan da en çok etkilenen bayanlarımız ve çocuklarımız oluyor. Ukrayna’daki durumu gördük. Daha önceki dönemlerdeki yerlerde hala bu durum devam ediyor. Suriye, Filistin, Arakan, Myanmar, Afganistan ve birçok yerde devam ediyor. Buna da çok üzülüyoruz. Biz, ülkemizin dört bir köşesinde hanımlara değer veriyoruz. Onlar bizim önceliklerimiz. Baklan’da ‘hanım kardeşlerimiz her konuda önceliğimiz’ dedik” ifadelerine yer verdi.

“HANIMLARIMIZIN GAYRETİ VE HEYECANINDAN KEYİF ALIYORUM”

Bakova Kadın Girişimi Üretim Ve İşletme Kooperatifi hakkında da açıklama yapan Başkan Gülsever; “Burada kadınlarımız bir araya geldiler, kooperatiflerini kurdular. Biz de destek verdik. Kooperatif, bir yerden ürün alıp satma değil, kendi ürettikleri ürünleri ve Baklanlı diğer hanım kardeşlerimizin ürettiği ürünleri satıyorlar. Baklan’daki insanımızın yüzde 100’ü tarım ve üretimle iştigal etmektedir. Onları bir şekilde burada el emeği olarak üretimi yapıp, insanların doyması ve doyurulmasına güzel bir şekilde sunum yapıyorlar. Biz de onların yanında yer aldık ve yer alıyoruz. Hanım arkadaşlarımızın o gayreti ve heyecanından keyif alıyorum. İnşallah daha da iyi noktalara gelirler. Denizli, mevcut olduğu ilkim ve coğrafi yapısı itibarıyla tarımda 81 il içerisinde bir numara. Bunun bayramını da geçtiğimiz hafta yaptılar. O bayramın içerisinde Baklanlı hanım arkadaşlarımız ‘Biz de varız’ dediler. Orada stant açıp, ürünlerini sergilediler, kendilerini tanıttılar. Halkımız da çok ilgi gösterdi. Aynı zamanda oranın damak zevki oldular. Orada onları gördükçe ben de gurur duydum. İnşallah böyle devam etsin. Hiçbir zaman analar ağlamasın. Terör belasından dolayı Diyarbakır’da evlatları kaçırılan anneler her gün gözyaşı döküyorlar. İnşallah bir an önce evlatlarına kavuşurlar. Cenab-ı Hak kimseyi evladından ayırmasın. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Baklanlı kadınlarımızın, Denizlili kadınlarımızın, dünya kadınlarımızın, analarımızın, bacılarımızın gününü can-ı gönülden kutluyorum” dedi.

“HERKESİ MARKETİMİZE BEKLİYORUM”

Bakova Kadın Girişimi Üretim Ve İşletme Kooperatifi Başkanı Arife İnan ise şunları kaydetti: “Kırsal bölgede yaşadığımız için böyle bir imkanımız yoktu. Başkanımız bu olanağı bize sundu. Herkesi marketimize bekliyorum. Şu anda kooperatifte 10 kişi çalışıyoruz. Gerekli olduğunda başka kadınlar da gelip bize yardımcı oluyor. Bakla’nın organik ürünlerini alıp, işleyip, satıyoruz. Organik olduğu için de talep çok fazla. Geçtiğimiz hafta fuara gittik, kendimize güvenimiz geldi. Kadınların birlik ve beraberlik içerisinde olması lazım. Birbirimize güvenmemiz lazım. İşlediğimiz ürünlere sevgimizi de katıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER