Başkan Güngör, “Ortak paydamız Denizli”

Kentteki basın çalışanlarıyla buluşan AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör; “Fikirlerimiz ayrı olabilir ama düşüncemiz yaptıklarımız her zaman Denizli için. Herkes farklı düşünebilir ama ben bizim ortak paydamızın Denizli olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Başkan Güngör, “Ortak paydamız Denizli”

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, parti binasında basın çalışanlarıyla bir araya geldi. Başkanlık görevini devraldığın bu yana pandemi nedeniyle bir araya gelemediklerini ifade eden Başkan Güngör; “Ne kadar siyasetin içinde olsak da ana gayemiz; Denizli’ye hizmet etmek. Hepimizin gayesi; Denizli’yi ülkemizin en iyi, en güzel şehri yapabilmek. AK Parti İl Başkanı olarak benim de aynı duygularla çalıştığımı bilmenizi isterim. Fikirlerimiz ayrı olabilir ama düşüncemiz yaptıklarımız her zaman Denizli için. Eğer cenabı Allah bizim fikirlerimizi aynı yaratsaydı ortaya yeni şeyler, icatlar çıkmazdı. Herkes farklı düşünebilir ama ben bizim ortak paydamızın Denizli olduğuna inanıyorum. Beni de Denizli’de doğmuş, doymuş, okumuş ve Denizli’ye hizmet etme gayretinde bir kardeşiniz olarak görmenizi isterim. Biz insan odaklı bir partiyiz. İnsanımıza gönülden dokunmanın gayreti içerisindeyiz. Göreve geldiğimiz günden itibaren AK Parti Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bizi bu göreve layık görüp, benim için büyük bir onur olan bu göreve bizi getirdiğinden bu güne geçen süre zarfında insanlarımıza yakından temas ettik” dedi.

“Suyun kıymetinin daha da arttığını görüyoruz”

Kentte yaşanan kuraklık hakkında açıklama yapan Başkan Güngör, bu konuda yapılan çalışmaları değerlendirdi. Başkan Güngör, “Devlet Su İşleri Şube Müdürümüz, 2020 yılı arşivlere Türkiye’nin kurak geçirdiği bir yıl olarak geçecek, 2020 yılı bir önceki yıla göre yüzde 50 daha az yağışlı ve kurak bir sezon olarak arşive girecek ama 2021 yılına girdiğimizde bu oranın daha da artacağı ve daha kurak bir yıl geçirileceğini söylemişti. Bu noktada da çiftçilerimizin özellikle arpa, buğday ve yulaf ekenlerin yeterli miktarda yağış almadığı için rekoltenin düşük olacağı bir yıl bekliyor. Bizim yağmur yağdığında kaybolup gitmemesi adına baraj çalışmalarımız var. Özellikle Bozkurt’ta yeraltında sus tutma baraj çalışmamız var. Suyun kıymetinin her dönem daha da arttığını görüyoruz. Damlama sulamayla alakalı tüm çiftçilerimizi bilinçlendirmeye çalışıyoruz, devletimizin de teşviklerini arttırdığını görüyoruz. Bizim çocukluğumuzda gördüğümüz derenin kenarından yol açıp suyu tarlaya sulama yapıldığında toprak sulanıyor ama oradaki ürünün gereklisi gereksizi bilinçsizce sulanıyordu. Bu noktalarda hızlı bir çalışma yapılıp 2021 yılında bu sorunların bu şekilde çözüleceğine inancımız tam” diye konuştu.

“Hayatın kaynağı; su”

Hükumetin çiftçilerin borçlarını ertelediğini ifade eden Başkan Güngör; “Tabi ki hayatın kaynağı su, su olmayınca hayat duruyor. Mesela ülkemizde demir eksik olduğu zaman veya çimento eksik olduğu zaman ithal edilebiliyor ama su konusunda bir eksiklik olduğunda bunu ithalatı söz konusu olmuyor. Bu yüzden vatandaşlarımızın da suyu kullanma noktasında tutumlu olması çok önem arz ediyor. ‘Nasıl olsa ben suyun parasını veriyorum, istediğim gibi kullanırım’ düşüncesinden de vazgeçmemiz lazım. Bu da bizleri zor durum da bırakıyor. Buradan Denizli’deki tüm vatandaşlarımızdan su kullanma konusunda daha hassas olmalarını rica ediyoruz” şeklinde ifade etti.

“Aydın-Denizli Otoyolu hızlı şekilde ilerliyor”

Aydın-Denizli Otoyolu projesine dair konuşan Başkan Güngör, şunları kaydetti: “Aydın – Denizli Otoyolu, geçen yıl projelendirildi, şimdi de çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Allah nasip ederse Aydın – Denizli Otoyolu’nu 2023 seçimlerinden önce bitireceğiz. Yolların geçtiği yerlerde kamulaştırma süreçleri var, itirazlar var. Bu olaylar bekleme sürecini uzatıyor. Biz de vatandaşlarımızı bu nokta da mağdur etmek istemiyoruz. Çünkü yol da ihtiyaç, tarla da ihtiyaç. Vatandaşlarımızın da hakkını hukukunu koruyarak hızlı şekilde ilerliyor. İnşallah 2023 seçimlerinden önce bu yolu bitireceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER