Başkan Güngör; “Türk milletine güveniyoruz”

Partisinin ‘Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör; “AK Parti İl Teşkilatı, 2023’e kadar vitesini yükseltecek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı yapacağız. Çünkü biz AK Parti Teşkilatı olarak gücümüzü aziz Türk milletinden alıyoruz” dedi.

Başkan Güngör; “Türk milletine güveniyoruz”

AK Parti İl Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı, Nihat Zeybekci Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Divan Başkanlığı’nı geçmiş dönem Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunasının ardından korona virüs nedeniyle hayata veda eden Teşkilat Başkanı Osman Tataroğlu anısına hazırlanan video izlendi ve dua edildi. Anma merasiminin ardından partinin 20’nci yıl videosu izlendi. Danışma Kurul’un açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, “AK Parti İl Teşkilatı her zaman birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde; planlı, programlı ve disiplin içerisinde 2023’e kadar vitesini yükseltecek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı yapacağız. Bunun aksini kimse düşünmesin. 2023’te bu aziz milletimiz, bir kez daha ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diyecektir. Çünkü biz AK Parti Teşkilatı olarak gücümüzü aziz Türk milletinden alıyoruz. Başkaları gibi gücümüzü içerideki ve dışarıdaki hain odaklarından asla almadık, bundan sonra da almayacağız. O hain odaklarını Türk milleti ile beraber 15 Temmuz’daki gibi yerle yeksan edeceğiz. Hep seçimlerde ikinci olmayı hedef edinmiş bir genel başkan, yurt dışında Türk ordusunu terör örgütü guruplarla daha etkin mücadele etmemiz için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen tezkereye ‘Evet’ dersek, ‘Cumhuriyet’e ihanet etmiş oluruz’ diyerek gaflet içerisinde açıklama yaptı. Şimdi ben de şunu soruyorum: sizin ittifak içerisinde olduğunuz diğer parti ‘evet’ dedi. Peki, siz nasıl ittifak içerisinde hareket edeceksiniz? Bunların açıklamalarını da göreceğiz. Kendi aralarında zaten birlik olmayanların sonu her zaman hüsrandır” dedi. Divan Başkanlığı’nı yapan geçmiş dönem Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel; şunları kaydetti: “Denizli İl Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı’na hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Divan teşekkülü için göstermiş olduğunuz teveccühten dolayı hepinize saygılar, sevgiler sunuyoruz ve teşekkür ediyoruz. Bu toplantının ilimize, partimize, ülkemize hayırlar getirmesini diliyor ve şu ana kadar ebediyete intikal etmiş olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm gazilerimizi saygıyla anıyor, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimiz için Allahtan rahmet diliyorum.”

“Cumhuriyetimize güçlü bir şekilde sahip çıkacağız”

“98 yıl önce kurulan Cumhuriyetimizi hep beraber güçlü bir şekilde kutladık” diyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Çünkü 98 yıl önce o verilen Kurtuluş Savaşı sonunda yeni bir devletin kurulması gerekiyordu. O da Türkiye Cumhuriyeti oldu. İnşallah ilelebet payidar kalacak ve başta o kurtuluş savaşının Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına, şehitlerimize, gazilerimize, bu uğurda ömrünü vakfetmiş, emeğini ve terini akıtmış olan tüm büyüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Hakkın rahmetine kavuşanlara da Allah’tan rahmet diliyoruz. İnşallah Cumhuriyetimize güçlü bir şekilde sahip çıkacağız. Cumhuriyet hepimizin. Atatürk de hepimizin. Birileri kendilerine ait gibi bakabilir ama ülkemize, hepimize 86 milyona ait Cumhuriyetimiz de Atatürkümüz de. Onun için Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak, arttırarak gücünü yükseltmektir. İşte son 20 yılda Ak Partimizin Cumhurbaşkanımızın yaptıkları ortada. Sözle olmuyor değil mi, hizmetle, icraatla oluyor, gönülle, dertlenmekle oluyor. Onun için bir olacağız, inşallah birlikte koşacağız” diye konuştu.

“Denizli’nin makus talihi AK Parti’yle yıkılmıştır”

Cumhuriyetin 98. yılının kutlandığını ifade eden AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, “Gerçekten çokta güzel bir kutlama oldu, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Valiliğimize teşekkür ediyorum. İnşallah nice 98’inci, nice 100’üncü yıllara hep beraber sağlık ve sıhhat içerisinde görmeyi rabbim nasip eder. Tabii bu ülkenin be cumhuriyetin kurulmasında emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cephede savaşan, kadın erkek omuz omuza bu güne getiren tüm şehitlerimize de Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Bu gün de Büyükşehir Belediye Başkanımız söyledi; büyükşehir belediyemizin kuruluşunun 145’inci kuruluş yıl dönümüydü. Tabi Osman Başkanımız söyledi, Atatürk’ün Denizli ziyaretinde dediği: ‘Denizli’nin bir köyden farkı yoktur.’ Denizli’nin bu makus talihi kim ne derse desin kesinlikle AK Parti’yle yıkılmıştır. 2004 yılındaki Denizli’nin AK Parti belediyeciliğiyle tanışmasıyla birlikte 2004’ten bu güne kadar gelen süreçte Nihat Bakanımıza da çok teşekkür ediyoruz. Çok büyük emekleri oldu. Şehrimizin vizyonu değişti ve sonrasında Sayın Osman Zolan Başkanımız devam ettirdi” şeklinde ifade etti.

“Türkiye gerçek gücünü Erdoğan’la ortaya koydu”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, şunları kaydetti: “Her şey önemli, her konumuz, her davamız, attığımız her adım, aldığımız her nefes ve yaptığımız her icraat… AK Parti’nin 20 yılı, onu izlerken gözlerim yaşardı, gurur duydum, mutlu oldum, sevindim neden mi? Çünkü bu 20 yıl AK Parti'yle beraber Türkiye’nin yükselişini, Türkiye’nin büyümesini gördük. Türkiye’nin o hayalimizdeki eski Osmanlı, Selçuklu atalarımızın Dünyaya hüküm sürdüğü o dönemdeki geldiği noktayı gördük bu 20 yıl içerisinde, mutlu olduk. Artık dedelerimizin ya da tarih hocalarımızın bize tarih dersi olarak hayal gibi anlattıkları, hikayeler gibi anlattıkları dönemleri geride bıraktık. Türkiye gerçek Türk gücünü ortaya Recep Tayyip Erdoğan’la koymuş oldu. İşte aradığımız, hayal ettiğimiz Türkiye buydu ve bunu da hep beraber yakaladık. Sevincimiz ne? Sevincimiz; bu tarihe tanıklık ettik. Bu tarihi beraber yaşadık. Beraber yürüdük bu yollarda, Cuhmurbaşkanımızın arkasında AK Partiyle birlikte Türkiye’ye hizmet etmek için. ‘Kar’, çamur, güneş’ demeden, ev ev, mahalle mahalle dolaştık. AK Parti’yi 19 yıldır iktidar yaptık.”

“Bu millete hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan ise “Her şeyden önce millete hizmeti varlık sebebi olarak gören, siyasetinin odağına oturtan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti’nin hizmet siyasetinin yaşattığı Cumhuriyet Bayramı’nı idrak ettik. Cumhuriyetimiz kutlu olsun. Rabbim bu ülkeye böylesi yeniden Kurtuluş Mücadeleleri’yle karşı karşıya bırakmasın. Tabii bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına ve Denizlimizin Ahmet Hulusi Efendisi, Müftüsü ve 15 Mayıs’ta Denizlimizde meydanlarda topunuz silahınız olmasa da her kim elindeki taşla düşmana mukabelede bulunması farz-ı hayırdır. ‘Ölenlerimiz şehit, kalanlarımız gazidir. Bu cihat-ı mukaddestir’ diyen Ahmet Hulusi Efendi’ye ve bütün şühedamıza ahirete intikal etmiş bütün gazilerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyoruz. Rabbim mekanlarını cennet eylesin, ruhları şad olsun. Bizlere de Cumhuriyetimize, vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve devletimize sahip çıkmayı nasip eylesin. Bu necip ve aziz millete nice güzel, hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin” dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER