Başkan Osman Zolan Ordu'da

Kentin tanıtımına katkıda bulunmak, yapılan çalışmaları ve yatırımları değerlendirmek amacıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in davetiyle 10 büyükşehir belediye başkanı Ordu’ya gitti. Buluşmaya Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da katıldı.

Başkan Osman Zolan Ordu'da

Ordu’nun doğal güzelliklerine hayran kaldığını dile getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Kendi içimizde bilgi paylaşımı, tecrübe paylaşımı ve çözüm bulma amacıyla bir araya geldik. Ordu’nun denizine, yeşiline hayran kaldım” dedi.
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden seçilen 14 büyükşehir belediye başkanından 11’i Ordu’da bir araya geldi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in ev sahipliğindeki buluşmaya; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yanı sıra Ordu Valisi Tuncay Sonel de katıldı. İki gün boyunca Ordu’nun tarihi ve turistik bölgelerini gezen belediye başkanları, keyifli bir hafta sonu geçirdiler.

“ORDU’YA DEĞER KATAN PROJELERE İMZA ATILMIŞ”

Ordu’nun doğal güzelliklerine hayran kaldığını dile getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “AK Partili büyükşehir belediye başkanları olarak bizleri Ordu’ya davet eden Hilmi Başkanımıza teşekkür ediyorum. Ordu her geçen gün güzelleşen bir şehir. Bu anlamda şehre Hilmi Başkanın dokunuşlarının olduğu belli oluyor. Hilmi Başkanımız sadece yapmak için değil, çalışmalarla Ordu’ya değer de katacak projelere imza atmış. Kendi içimizde bilgi paylaşımı, tecrübe paylaşımı ve çözüm bulma amacıyla bir araya geldik. Ordu’nun denizine, yeşiline hayran kaldım” şeklinde konuştu.

“ORDU’NUN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR”

Şehrin çehresinin değiştiğini söyleyen Ordu Valisi Tuncay Sonel, “Bu toplantı Ordu için önemli bir toplantı. Belediye Başkanı arkadaşlarımız Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in daveti üzerine Ordu’ya geldiler. Biz de kendilerini ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu program fikir alışverişi ve Ordumuzun tanıtımı açısından oldukça önemli. Gelen misafirlerimiz Ordu’yu hem denizden hem de karadan görme fırsatı yakaladılar. Ordu denizi, yaylaları, şelaleleri, gölleriyle ve misafirperver insan yapısıyla görülmeye değer bir şehir. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızın da çok önemli çalışmaları var. Ordu’nun çehresi değişiyor. Ben inanıyorum ki bütün değerleriyle birlikte Ordu, daha da yükselecek” diye konuştu.

“DÖRT DÖRTLÜK BİR TOPLANTI OLDU”

Toplantı için gelen misafirlerin kente hayran kaldığını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, “Belediye başkanlarımıza Ordumuzun güzelliklerini tanıtma imkânı bulduk. Kendileri de yaptığımız çalışmaları çok beğendiler. Aynı zamanda belediye başkanı arkadaşlarımızla deneyimlerimizi, tecrübelerimizi paylaşma ortamı doğdu. Yaptığımız çalışmaları mukayese ettik. Bu toplantıdan Ordu’nun da çok güzel kazanımları olacak. Halkımızın sıcak ilgisi de gelen misafirlerimizin çok hoşuna gitti. Dolayısıyla halkıyla, şehriyle, doğasıyla çok güzel bir Ordu ortaya çıktı. Sonuç olarak dört dörtlük bir toplantı oldu” şeklinde konuştu. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2020, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211