Buldan’a selden kapanan arazi yolları yeniden açıldı

Buldan Belediyesi, geçtiğimiz hafta meydana gelen sağanak yağışın neden olduğu selden dolayı zarar gören ve kapanan arazi yollarında yenileme ve bakım çalışması başlattı. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmada, 10 kilometrelik Yenicekent Mahallesi Narlıdere yolu temizlenerek, çiftçilerin tarlalarına ulaşımı sağlandı.

Buldan’a selden kapanan arazi yolları yeniden açıldı

Kısa bir süre önce Kapalı Pazaryeri ve sosyal tesisi tamamlayarak Yenicekentlilerin hizmetine sunan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, bir taraftan Cumhuriyet Parkı peyzaj çalışmaları devam ederken, diğer taraftan esnaf ve çiftçinin kronikleşen sorunlarına çare olacak yatırımlarını sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta yaşanan şiddetli yağıştan etkilenen çiftçinin imdadına yetişilen Buldan Belediyesi,   selden dolayı kapanan ve bozulan Yenicekent Mahallesi Narlıdere Yolu’nda hummalı çalışma başlattı.
Belediye ekiplerinin iki gün devam eden çalışması sonucu yaklaşık 10 kilometrelik arazi yolunun yeniden açılarak, çiftçilerin tarlalarına rahatça ulaşmasının sağlandığını belirten Başkan Şevik, yağış nedeniyle çiftçilerin tarlalarına ulaşımını sağlayan arazi yollarının büyük bölümünün bozularak bakım ve onarım gerektirdiğini belirtti.

“Çiftçilerimize hayırlı olsun”

İlçenin verimli topraklara sahip olduğunun altını çizen Başkan Şevik, “Verimli topraklara sahip ilçemize yakışanı yaparak çiftçilerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha gösterdik.  Çiftçilerimizin, yağış nedeniyle yollarının zarar gördüğü ve ulaşımda sıkıntı yaşandığı yönündeki sorunlarını çözmek için, belediyemizin tüm imkanlarını seferber ettik. Yolda meydana gelen bozulmalar, derin yarıklar ve yüksek setler greyderlerimiz vasıtası ile düzenlenerek, çiftçimizin tarlalarına ulaşımı için daha elverişli bir hale getirdik. Çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221