Büyükşehir Kent Konseyi'nden Akşam Buluşmaları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, online olarak devam ettiği ‘Akşam Buluşmaları’ programı kapsamında, ‘Balkan Savaşlarından Lozan Barış Antlaşması’na Ege Denizi'ndeki Adalar Üzerinde Türk-Yunan İhtilafı’ konulu söyleşi düzenledi.

Büyükşehir Kent Konseyi'nden Akşam Buluşmaları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, ‘Akşam Buluşmaları’ programı kapsamında Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Karabulut'u ağırladı. Doç. Dr. Karabulut programda ‘Balkan Savaşlarından Lozan Barış Antlaşması’na Ege Denizi'ndeki Adalar Üzerinde Türk-Yunan İhtilafı’ konulu online söyleşi düzenlendi. Söyleşiye; Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, PAÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Karabulut ve davetliler katıldı. Türklerin Anadolu’ya gelmesinde bu yana Ege Denizi ve Adalar hakkında tarihsel bir sunum yapan Doç. Dr. Karabulut, merak edilen sorulara da yanıt verdi. Söyleşi programı için Kent Konseyi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Doç. Dr. Karabulut, “Tarihin günümüzle etki eden olaylarla bağlantısını anlatacak bir konuyu paylaşmak istedim. Türkiye kendi hakkına sahip çıkmak zorundadır. Lozan Barış Antlaşması, bugün yaşayan bir antlaşmadır ve Türkiye’nin tapu senedidir” dedi.

“Online programlarımız devam edecek”

Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, pandemi sürecinde Kent Konseyi olarak tüm faaliyetlerini azami ölçüde online şekilde gerçekleştirdiklerini belirtti. Değirmenci, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tüm dünyayı etkileyen korona virüs tedbirleri çerçevesinde Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi olarak çalışma ve programlarımızı mümkün olduğunca online bir şekilde gerçekleştiriyoruz. ‘Akşam Buluşmaları’ ismini verdiğimiz programlarımızda birbirinden kıymetli konuklarımızın bilgilerinden faydalanıyor, yüz yüze bir araya gelemesek de, internet erişimi ile programlarımızı sürdürüyoruz. Online programlarımız devam edecek” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211