Çocuklara Çevre Günü eğitimi

Pamukkale Belediyesi, her yıl kutlanan 5 Haziran Dünya Çevre Günü ile ilgili olarak anaokulu öğrencilerine yönelik eğitim düzenledi. Minik öğrencilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Avni Örki, onlara çeşitli hediyeler verdi.

Çocuklara Çevre Günü eğitimi

Pamukkale Belediyesi’nin düzenlediği Çevre Günü etkinliği, Şenay Öztürk Anaokulu’nda gerçekleşti. Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu ve Belediye Başkanı Avni Örki’nin de katıldığı etkinlikte öğrencilere yönelik çevre konusunda eğitim verildi. Burada konuşan Belediye Başkanı Avni Örki, “Dünya Çevre Günü’nde sizlerle birlikteyiz. Bugün farkındalık oluşturmak için çok önemli. Atıkların ayrıştırılması çevrenin korunması için eğitim çok önemli. Çevre duyarlılığını oluşturmak ne kadar erken yaşta oluşursa o kadar iyi. Biz Pamukkale Belediyesi olarak sizlere daha güzel bir dünya bırakmak için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi. Kaymakam Balcıoğlu ve Başkan Örki çocuklara çeşitli hediyeler verdikten sonra çocukların Çevre Günü etkinliklerine katıldı.

Çevre ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla anaokulu öğrencilerine yönelik olarak Ahmet Hanife Paralı Anaokulu’nda da program gerçekleştirildi. Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından miniklere çevre konusunda bilgiler aktarıldı. Kaymakam Balcıoğlu’nun da katıldığı etkinlikte okulun 5 yaş A şubesi tarafından “Papatya ve Su Damlası” adlı gösterinin ardından 5 yaş D şubesinin zeybek gösterisi sergilendi. Atıklardan oluşturulan eserlerin yer aldığı serginin ardından çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Ayrıca çocuklar okulun bahçesindeki atık kutularına uygun atıkları attılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER