DENİZLİ BAROSU 46’NCI OLAĞAN GENEL KURULU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ

Denizli Barosu, 14 Ekim’de yapılacak Baro Başkanlığı Seçimi öncesinde, Adalet Mahallesi’ndeki hizmet binasında 46’ncı Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

DENİZLİ BAROSU 46’NCI OLAĞAN GENEL KURULU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ
banner22

Denizli Barosu’nda seçim heyecanı başladı. Baro’nun Adalet Mahallesi’ndeki hizmet binasında 14 Ekim’de yapılacak Baro Başkanlığı Seçimi öncesinde 46’ncı Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Başkanlık için mevcut başkan Av. Müjdat İlhan ve eski başkanlardan Av. Adil Demir yarışıyor.

Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Baro üyesi Av. Osman Zolan'ın da katıldığı Genel Kurul’da Yıldırım Aycan başkanlığındaki divanda İbrahim Açıkgöz, Fatma Atıcı Batcan ve Sibel Sarman görev aldı. Başkan Zolan, Av. Müjdat İlhan ve Av. Adil Demir’in birer konuşma yaptığı Genel Kurul’da ilk gün, faaliyet raporlarının okunmasıyla tamamlandı.


BİN 173 AVUKAT SANDIK BAŞINA GİDECEK

Genel Kurul’un ikinci gününde ise; Denizli Barosu’nun 11 kişilik yönetim kurulu oylarla belirlenecek. Denizli Barosu’na kayıtlı bin 173 avukat hafta sonu yeni başkanını belirlemek için sandık başında olacak.

AV. AHMET ÖZCAN’A DOSTLARINDAN VEFA

Meslektaşları, 2 yıldır kanser tedavisi gören ve hastalığa yenik düşerek yaşamını yitiren Denizli Barosu Avukatlarından Ahmet Özcan’ı unutmadı. Genel Kurul’da merhum Özcan’ın anısına ‘Seni Unutmayacağız’ yazılı fotoğrafının da yer aldığı bir köşe oluşturuldu. Avukat dostları Ahmet Özcan için düşüncelerini anı defterine aktardı.


“SEÇİM YİNE BİZE YAKIŞIR ŞEKİLDE OLACAK”

Genel Kurul’a dair açıklamalarda bulunan mevcut Başkan Av. Müjdat İlhan; “ Denizli Barosu olarak 46’ncı Olağan Genel Kurulumuzun heyecanını yaşıyoruz. Aday olan meslektaşlarıma başarılar diliyorum. Denizli Barosu’na hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğimizi duyurmak istiyorum. Hukuka ve hukukçuya en çok ihtiyaç duyulan bu dönemlerde Denizli Barosu’nun Genel Kurulu’nun bu kadar ilgi görmesi oldukça doğaldır. Denizli Barosu olarak bundan önceki süreçte nasıl durmamız gereken yerde durduysak; bundan sonra da dik duruşumuzla hukukun üstünlüğünün savunucusu olarak devam edeceğiz. Geçmişte yaptıklarımız ortada.  Yine meslektaşlarımızla, çalışma arkadaşlarımla iddialıyız. Yaptığımız hizmetlerle Denizli Barosu’nu bir adım daha ileri götürmenin mutluluğunu beraber yaşıyoruz. Seçim yine bize yakışır şekilde olacak” dedi.

“AÇIK ARA FARKLA YARIŞI KAZANMAYI UMUT EDİYORUZ”

Başkanlık seçimini açık ara farkla kazanacağını söyleyen Av. Adil Demir; “kardeşlik havası içerisinde, demokratik bir yarış gerçekleştiriyoruz. Şölen havasında seçenekli bir Genel Kurul yapıyoruz. Genel Kurulumuzun meslektaşlarımıza, Denizlimize, Türkiye’ye ve insanlığa hayırlı olmasını temenni ediyorum. Benim listem Denizli Barosu’nun tamamını kapsıyor. Hukuk eksenli bir meslek kuruluşu. Eğer bir sürprizle karşılaşmazsak; açık ara farkla yarışı kazanmayı umut ediyoruz. Diğer arkadaşlarımıza da başarılar diliyoruz. Bizler meslektaşız. Kim kazanırsa kazansın, kazanan hukuk olsun” diye konuştu. 

“DENİZLİ BAROSU’NUN DESTEKÇİSİYİZ”

Genel Kurul’a katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Her 2 yılda bir Baromuzda hem başkanlık hem de yönetim seçimleri gerçekleşir. Bir avukat olarak ben de Genel Kurul’da bulunmak istedim. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak Baro Başkanlığı’nın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER