Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nden 50’nci yıl ödülleri

Denizli Gazeteciler Cemiyeti, kuruluşunun 50’inci yıl dönümü kapsamında 1970-2020 yılları arasında kentin ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayan isimleri ödüllendirdi. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende 242 kişiye ödül verildi.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nden 50’nci yıl ödülleri

Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) kuruluşunun 50’nci yılını kutluyor. DGC, kuruluşunun 50’inci yıl dönümü kapsamında 1970-2020 yılları arasında kentin ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayan isimleri Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle ödüllendirdi. Törene; Denizli Valisi Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli Milletvekilleri Ahmet Yıldız, Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, DGC Başkanı Muhammet Karaçay ile davetliler katıldı. Törende, toplamda 242 kişiye ödül verilirken; tören sonunda 50’nci yıl dönümü için pasta kesildi.

“50. kuruluş yıl dönümümüzde farkındalık yaratalım istedik”

Törende konuşan DGC Başkanı Muhammet Karaçay; “Ormanlarımızın alevlere teslim edildiği günleri yaşıyoruz. Kıvılcımları ciğerlerimize sıçratanların adalet önünde en ağır şekilde cezalandırılmasını bekliyoruz. Bu sıcak temmuz ayının son gününde ‘50. Yıl Basın Ödülleri’ törenimize hoş geldiniz. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak sansürün kaldırılışının 113. yıl dönümü ve 24 Mayıs Basın Bayramı nedeniyle 50. kuruluş yıl dönümümüzde farkındalık yaratalım istedik. DGC olarak ‘50’nci Yıl Basın Ödülleri’ üzerinde geçtiğimiz mart ayından beri çalışıyoruz. Yönetim kurulumuz DGC, cemiyetin 25, 30, 40 yıllık üyelilerine ve Denizli’nin ‘Anadolu Kaplanı’ olmasında rolü olan Denizli Valiliği’ne, Denizli Büyük Şehir Belediyesi’ne, Sanayi Odası’na, Ticaret Odası’na, Denizli Ticaret Borsası’na ve meslek odaları başkanlarına, PAÜ Rektörlüğü’ne, sanayicilerimize, kültür, turizm, siyasi ve ekonomik alanda başarılı olmuş isimlere ödül verilmesini kararlaştırmıştır. Hedefimiz DGC’nin tüzüğünde yer alan amaçlarını gerçekleştirmek için projeler üretmektir. Sürekli söylediğimiz gibi internet medyasında yasanın olmayışı serzenişimize duyarsız kalındığını görüyoruz. Yerel gazetelerin aslında bu kentin yaşayışını, ekonomisini, geleneklerini ve bu kentin belleğini oluşturmasını bekleriz” dedi.

“Basın mensuplarının ne kadar teşekkür etsek az”

Ülkenin pek çok noktasında orman yangınlarıyla mücadele edildiğinin altını çizen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Birçok yer devletimizin gücüyle gayretiyle çok şükür az bir nokta kaldı. İnşallah başaracağız. Ülkemiz birçok badireler atlatmıştır ama inşallah bunların failleri bir an önce bulunmalıdır. Yüreğimiz yanıyor çünkü onlar bizim akciğerimiz o yeşil çevre anlamında zaten küresel ısınma var ağacın çoğalması gerektiği yerde maalesef böyle acı olaylarla karşı karşıyayız. İnşallah yerine aynı şekilde gelmesi noktasında bir seferberlikle Denizli olarak bizde inşallah yer alırız. DGC’nin kuruluşundan beri 50 yıl geçmiş. Dile kolay, yarım asır. Hayatın durmadığı yerde basın mensupları rahat uyumaz, onlar hep diken üstündedir. Olay olduğunda koşarak giderler. Gördükleri manzara bazen çok güzeldir ama çoğu manzara da acıdır. Onun için gerçekten basın mensuplarının o haberleri bizlere doğru bir şekilde aktardığını düşünürsek ne kadar teşekkür etsek azdır. Ben öncelikle kuruluşundan bu güne kadar başkanlık yapmış, yönetimde bulunmuş ve gazetecilik mesleğini hakkıyla yapmış olan herkese çok çok teşekkür ediyorum. Hakkın rahmetine kavuşanlara Allahtan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Basın mensuplarımız kendi toplantılarında bile çalışmaya devam ediyorlar. İnşallah her zaman birlik ve beraberlik içinde görevlerini hakkıyla yaparak yolları açık olsun, Allahım kazalardan belalardan korusun” diye konuştu.

“Nice 50 yıllara”

Başkan Zolan, şunları aktardı: “Denizli Belediyesi zamanında olsun, Büyük Şehir zamanında olsun Denizli Gazeteciler Cemiyeti’yle birlikte birçok projelerimiz oldu. Biz de burada yanlarında olmaya onların işini destekleme noktasında olmaya gayret ettik. Çünkü Denizli Gazeteciler Cemiyeti ve basın mensupları Denizlimizin bir değeridir, Denizlimizin başka bir değeri olan Denizli Büyük Şehir Belediyesi olarak beraber yürümekle görevli addettik. Bugün o onuru da şerefi de yaşadık. Muhammet Karaçay Başkanımız ve yönetimle beraber geldiğinde, böyle bir program düzenlenmesi noktasında talepleri olduğunda, ‘başımızın üstüne’ dedik. Etkinlik güzel olmuş. Nice 50 yıllara inşallah, hayırlı ve uğurlu olsun.”

“Basın çalışanları, gözümüz kulağımız oldu”

Törende olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Denizli Valisi Ali Fuat Atik, “Denizli’ye geldiğimden beri 1 yıldan fazla süredir bana kamunun işleyişi konusunda en büyük rehberliği yapan çok değerli Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanım Muhammet Bey’e ve ekibine teşekkür ediyorum. Hep yapıcı oldular, yön gösterdiler. Bizim göremediğimizi bize göstermeye çalıştılar. Bizim sahada adeta gözümüz kulağımız oldular. Her zaman yapmış oldukları haberleri ciddiyetle takip ettik ve bundan sonra da takip edeceğiz. İnşallah ben de Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ne nice 50 yıllar diliyorum. Çünkü hakikaten Denizli’ye böyle güçlü bir medya çok yakışmış. Ben 1 yıldan fazla süredir sizlerle beraberim ama o güçlü basın mensuplarını görünce de bu şehir adına gururlanıyorum. Bu kentte yapılan iyi şeylerde muhakkak gazetecilerimizin, medya mensuplarımızın çok büyük emekleri vardır. Bu emekler için de kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah bu toplantının nicelerini hep birlikte yapmak bizlere nasip olur. Bu organizasyon için Büyük Şehir Belediye Başkanımıza ve Denizli Gazeteciler Cemiyetine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER