Denizli Platformu, PAÜ’de buluştu

Denizli Platformu Üyeleri, Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ve Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in başkanlığında bir araya geldi.

Denizli Platformu, PAÜ’de buluştu

Geçtiğimiz aylarda, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, ‘Denizli Platformu’ olarak bilinen ‘Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu’ üyeleri ile bir araya gelmişti. Bu toplantının bir devamı niteliğinde olan ve orada görüşülen konuların daha detayına inildiği ikinci toplantı, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın ev sahipliğinde ve Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in başkanlığında, PAÜ Konukevi’nde yapıldı. Toplantıya, Vali Atik ile Rektör Kutluhan’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İ.İ.B.F.) Dekanı ve PAÜ Üniversite-Sanayi İş Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. M. Ensar Yeşilyurt, Denizli Platformu Dönem Sözcüsü ve Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, platform üyesi meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve öğretim üyeleri katıldı.

“ÜNİVERSİTE OLARAK ÖNCÜLÜK EDECEĞİMİZ ALANLARI BİRLİKTE OLUŞTURABİLİRİZ"

Denizli’nin üreten bir şehir olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, kentteki firmalar özelinde ‘sürdürülebilirlik’ konusunu bu toplantıda ele alacaklarını söyledi. ‘Üniversite Hayatın Rehberidir’ düsturu ile neler yapılması gerektiği konusunda da üniversite olarak yapılan çalışmaları paylaşacaklarını aktaran Rektör Kutluhan, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin sürdürülebilir bir çevre konusunda önemli çalışmalara imza attığını söyledi. Üniversite-sanayi iş birliği alanında güzel adımlar atıldığını söyleyen Rektör Kutluhan; “Bizim, bizzat Ar-Ge ve inovasyon ve danışmanlık çalışmaları konusunda görevlendiğimiz öğretim üyesi sayımız, 100 civarındadır. Sürdürülebilirlik açısından öğretim üyelerimizin sanayi ile iç içe olması son derece önemlidir. Kariyer Merkezimiz aktif bir çalışma içerisinde ve en büyük amaçları, Denizli’nin insan kaynağı envanterini ortaya çıkarmak. Denizli ve üniversite olarak elimizde ne var ve neye ihtiyacımız var? Bu konu da yine sürdürülebilirlik açısından çok önemlidir. Üniversitenin hangi alanlara eğileceğini bilmesi adına bu gereklidir. Üniversite olarak öncülük edeceğimiz alanları birlikte oluşturabiliriz” şeklinde konuştu. Toplantının devamında İ.İ.B.F. öğretim üyeleri; üniversite-sanayi iş birliği kapsamında sürdürülebilirlik, finansal risk yönetimi, stratejik finansal planlar ve çalışma yaşamında dönüşüm konularında sunumlar gerçekleştirdi. Toplantı PAÜ’nün de paydaş üniversiteler arasında yer aldığı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda İzmir’de 21-22 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleşecek olan EGEKAF 22’de üniversite ve özel sektörden firmaları ile güçlü bir şekilde yer almayı hedefleyen Denizli’nin fuar hazırlığı ve bu çerçevede neler yapılabileceği konularının ele alınması ile devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER