Denizlili Yazar Kemal Yalçın MKM’de Okurlarıyla Buluştu

‘Emanet Çeyiz’ ve ‘Haymatlos’ romanlarının yazarı, ‘2021 Yılın Kitabı Ödülü’ sahibi Denizlili ünlü yazar Kemal Yalçın, Merkezefendi Kültür Merkezi'nde ‘Mübadele Göç ve Alman Haymatlos Dostlarının Ağırlanması’ konulu söyleşide okuyucularıyla buluştu.

Denizlili Yazar Kemal Yalçın MKM’de Okurlarıyla Buluştu

‘Emanet Çeyiz’ ve ‘Haymatlos’ romanlarının yazarı, ‘2021 Yılın Kitabı Ödülü’ sahibi Denizlili ünlü yazar Kemal Yalçın, Merkezefendi Kültür Merkezi'nde okuyucularıyla buluştu. Ünlü Yazar Yalçın, söyleşi öncesinde kitaplarını imzaladı. Merkezefendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen söyleşiye; Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Yazar Kemal Yalçın, Türkiye Yazarlar Sendikası Denizli Temsilcisi Hakan Keysan ve edebiyatseverler katıldı.

“ Türk Edebiyatı’na mikro tarih belgesel roman tekniğini getirdim”

Hemşehrilerim ile bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu aktaran Yazar Kemal Yalçın; “ Bu imkânı sağlayan Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yazmaya devam edeceğim. Beni dinlemeye gelen değerli okurlarıma minnettarım. Salonda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Ben bu kitabı annem ve babamın istekleri doğrultusunda yazdım. Ancak bu kitapla Türk Edebiyatı’na mikro tarih belgesel roman tekniğini getirdim. Böyle bir düşüncem tabi ki de yoktu. Ancak böyle bir etkisi oldu. Bu teknik Türkiye’de bilinmiyordu. Mübadeleye iki milyon yüz bin kişi katıldı. Altı yüz bin Müslüman Türk katıldı. Ben mübadeleye katılan 100 kişiyle konuştum ve onların anlattıklarını romanlaştırdım. Bu kitap böyle ortaya çıktı ”ifadelerini kullandı.

 “Her zaman sanat ve sanatçının yanındayız”

Ünlü yazar Kemal Yalçın’ı Merkezefendi Kültür Merkezi’nde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Başkan Doğan; “Merkezefendi Kültür Yayınları’nda değerli yazarların kitaplarını yayınlıyoruz. Kemal Yalçın’ın da yeni bir kitap yazması halinde kitabını Merkezefendi Kültür Yayınları adı altında yayınlamak istiyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak her zaman sanat ve sanatçının yanındayız. Yerel sanatçılarımıza da destek oluyoruz ve olmaya da devam edeceğiz. Kemal hocama teşekkür ediyorum. O Denizliler için çok önemli. Yaklaşık 35 kitabı mevcut. Pandemi girmeseydi onu daha önce ağırlayacaktık ” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER