DTO, YİK Üyeleri’yle pandeminin etkilerini ve gidişatı değerlendirdi

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, farklı sektörlerden iş insanlarının yer aldığı DTO Yüksek İstişare Kurulu üyelerini ziyaret etti. Sektörleri, pandemi sürecinin işlerine etkileri ile fikir alışverişinde bulundu; beklenti ve önerilerini dinledi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, DTO Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyeleri’ni ziyaret etti. Başkan Erdoğan’ın pandemi sürecinin işlerine etkileri ile fikir alışverişinde bulunduğu ziyaretler dizisindeki ilk adresi Menderes Tekstil oldu. Başkan Erdoğan’ı, Menderes Tekstil Genel Müdürü Ali Atlamaz ağırladı.  Başkan Erdoğan’ın ikinci adresi ise Denizli'den dünyanın dört bir tarafına ihracat yapan, sektörünün öncülerinden, DTO’nun YİK Üyesi Pamukkale Kablo'nun sahibi Mustafa Semerci oldu. Başkan Erdoğan Semerci’nin pandeminin sektörlerine etkisiyle ilgili görüşlerini dinledi. Başkan Erdoğan, şehir ekonomisine katkılarından dolayı teşekkür ettiği Semerci’ye “Denizli’mizin lokomotif sektörlerinden birinde yer alan ve önemli bir istihdam oluşturan Pamukkale Kablo’nun işlerinin iyi gittiğini görmek bizi de mutlu etti. El birliği ile durmadan, yorulmadan Denizlimiz için çalışmaya devam edeceğiz inşallah” dedi.

Tekstil sektörünün önemli isimleriyle görüştü

Başkan Erdoğan, tekstil sektörünün duayenlerinden kabul edilen Zafer Katrancı’nın kurucusu olduğu Denizli'nin önde gelen ihracatçı firmalarından Ozan Tekstil'e de gitti. DTO YİK Üyesi Ozanteks Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ozan Katrancı'yı ziyaret ederek, sektörlerini değerlendirdi. Katrancı, ziyareti için teşekkür ettiği Başkan Erdoğan’ı gerek bu zorlu süreçteki gerekse daha öncesindeki başarılı çalışmalarından dolayı kutladı; başarılarının artarak devam etmesini diledi.

Mersin’den teşekkür

Aynı gün içinde Denizli'nin sektöründe duayen firmalarından Sadık Grubu'nun sahiplerinden DTO YİK Üyesi iş adamı Oktay Mersin ile de görüşen Başkan Erdoğan, ziyaretinde, korona virüs salgınının işlerine etkisini sordu. Bu süreçte sadece kendilerine gelen sorun, istek ve önerileri ilgili yerlere aktarıp çare aramakla kalmadıklarını belirten Başkan Erdoğan, özellikle ihracatın ve üyelerinin işlerinin kalmaması için de odalarında bir ilke imza attığını açıkladı. Göreve geldiği günden bu yana DTO personelinin mesai mefhumu olmaksızın çalıştığını ifade eden Başkan Erdoğan, yine de tam kapanmayla birlikte bizzat talimat verdiğini ve günlük mesailerinin bitmesine rağmen saat 16.00’dan sonra da saat 22.00’a kadar telefonları yanıtsız bırakmadığını anlattı. Yetkili bir ismin tüm aramalara cevap verdiğini belirten Başkan Erdoğan, üyelerinin sorularını yanıtladığını ve yapılacak bir işi ya da sorunu varsa çözüme kavuşturmaya çalıştığını vurguladı. Kendisinin de bu aşamada bizzat devreye girdiğini belirten Başkan Erdoğan, “Üyelerimiz, bizim bu makamda var oluş sebebimiz. İlk günden bu yana aldığımız görevi namus bildik ve hakkını vermeye çalıştık. ‘Gece-gündüz’ demeden her an üyelerimizin yanında olmaya çalıştım. Yapabileceğim bir şey varsa da mutlaka yardımcı oldum” dedi. İçinde bulundukları durumu ayrıntılarıyla aktaran Mersin ise, Başkan Erdoğan ile DTO’da eskilere göre çok farklı, dikkat çekici ve daha üretken bir dönem başladığını ifade edip, gayretinden ve üyelerine olan sıcak yaklaşımından dolayı teşekkür etti. Mersin; davetleriyle DTO YİK’te yer alarak böyle bir yapının bir parçası olmaktan da gurur duyduğunu ifade etti.

Alışveriş merkezleri, perakende ve gayrimenkul sektörünü dinledi

Denizli'de ticaretin kalbinin attığı noktalardan biri olan Sümerpark’a uğrayarak, AVM Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin Bölge Koordinatörü Zorhan Sancar'ı ziyaret eden Başkan Erdoğan, pandemi sürecinin gayrimenkul ile gıda ve perakende sektörüne etkilerini istişare etti. DTO YİK Üyesi de olan Sancar, Başkan Erdoğan’a nezaketinden dolayı teşekkür etti. Sancar, sadece kendileri ile ilgili değil küçük esnaftan sanayicisine kadar her kesimin derdiyle dertlenen, yardımına koşan ve her an yanında olan bir başkanla çalışmaktan büyük mutluluk duyduklarını da dile getirdi. Kendilerinin de üyelerden ve çeşitli sektörlerden elde ettikleri bilgileri Başkan Erdoğan ile paylaşarak bunun bir parçası olmaya çalıştıklarını ifade eden Sancar; Başkan Erdoğan’ın yapıcı ve samimi yaklaşımının bu konuda kendilerini de motive ettiğini kaydetti.

Küçüker’den farklı bir öneri geldi

Başkan Erdoğan, günü, DTO Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mustafa Küçüker'i ziyaret ederek tamamladı. İş adamı Küçüker, Denizli’de sanayicinin artık yeni iş kolları ile ikinci bir sektörde de yer alması gerektiğine dikkat çekti. Özellikle pandemi süreci ile değeri bir kat daha artan tarım sektörüne atılacak girişimcilere fırsat tanınması gerektiğini söyleyen Küçüker, DTO’nun da çoğu şeyde olduğu gibi bunda da öncülük edebileceğini belirtti. Ayrıca, Başkan Erdoğan’ın ve ekibinin gayretli ve başarılı bulduğunu dile getirdiği çalışmalarını takdirle takip ettiklerinin de altını çizen Küçüker; faaliyetlerinin aynı hızla sürmesini temenni etti.

“Verimli bir fikir alışverişi oldu”

Başkan Erdoğan, ziyaretin ardından yaptığı kısa değerlendirmede “Küçüker Tekstil, şehrimizde sektöründe okul olarak anılan örnek işletmelerimizdendir. Sahiplerinden Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz çok değerli dostum iş adamı Sayın Küçüker ile tekstil sektörünün gidişatını ve pandeminin işlerine etkisini görüştük. Fikirlerini aldık. Verimli bir fikir alışverişi oldu. Onlar, ihracatlarıyla bizim bu zorlu süreçteki dayanak noktamız, ekonomimizin kahramanları oldular. Her şeye rağmen işlerinin başlarında durdular ve sanayimizi ayakta tuttular. Sayın Küçüker’in nezdinde bir kez daha ihracatçılarımız ile sanayicilerimizin hepsine teşekkür ederim” dedi.

“Üyelerimizi ziyaret etmeye devam edeceğiz”

Başkan Erdoğan, ziyaretleriyle ilgili olarak; “Denizlimizde ihracatı, istihdamı ve örnek işletmesiyle ekonomimizin kahramanlarından Denizli Ticaret Odamızın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan iş adamlarımız ile işletmelerini, pandemi sürecini ve sektörlerine etkisini istişare ettik. Öngörülerini aldık. Bu türde ziyaretlerimiz kesintisiz sürecek. Onları dinlemeye, işlerinin gidişatını yerinde görmeye devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu. Başkan Erdoğan’a ziyaretlerinde DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile Özel Kalem ve Basın Sorumlusu Ömer Altıntaş da eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211