“Ecdadımız kararlılığını dünyaya ilan etti”

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yılı nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, “Ecdadımız, 'Çanakkale Geçilmez' dedirterek, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını dünyaya ilan edip, vatan ve bayrağına sahip çıktı” diye konuştu.

“Ecdadımız kararlılığını dünyaya ilan etti”

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yılı nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulundu.

Başkan Atlı, “18 Mart 1915’te Çanakkale'de kutsal değerleri uğruna, tüm olumsuzluklara karşı canı pahasına çarpışan kahraman ordumuz ile yüce milletimiz, kara ve deniz savaşlarında düşman kuvvetlerine 'Çanakkale Geçilmez' dedirtmiştir. Hür ve bağımsız yaşama kararlılığını dünyaya ilan edip, vatan ve bayrağına sahip çıkmıştır. Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden ve bu güzel yurdumuzu bizlere emanet eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebeleri’ni kazandıran bu yüksek ruhtur' sözlerinde ifadesini bulan bu büyük zaferin mimarlarıdır. Mehmetçiklerimizin ve yüce milletimizin vatan ve millet sevgisinin ölümsüzlük anıtı haline gelen bu yüce zafer, bizler için de yol göstericidir. Aziz şehitlerimizin, tarihin her döneminde gösterdiği eşsiz kahramanlıklar, tarihe altın harflerle yazdırdığı destanlar, hürriyet ve istiklal uğruna sergilediği ulvi ruh örnekleri, bizler için her zaman gurur ve onur kaynağı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin 106'inci yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle de; bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER