Gazi’nin İzinde’ sergisine ev sahipliği yaptı

Pamukkale Üniversitesi, 7’nci kez kapılarını sanatseverlere açan ve Gazi Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan sanatçıların farklı türdeki çalışmalarından oluşan plastik sanatlar sergisine bu yıl ev sahipliği yaptı. ‘Gazi’nin İzinde’ isimli serginin açılışı, Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirildi.

Gazi’nin İzinde’ sergisine ev sahipliği yaptı

Gazi Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan ve şuan akademisyen ya da görsel sanatlar öğretmeni olarak Türkiye’nin farklı şehirlerinde görev yapan sanatçılar yer yıl, farklı tekniklerle oluşturdukları çalışmalarını bir sergide bir araya getiriyor. Sergi, geleneksel olarak 29 Ekim ile 10 Kasım tarihinde kapılarını açarken; ‘Gazi’nin İzinde 28 Yıl Plastik Sanatlar Sergisi’ne bu yıl Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ev sahipliği yaptı. Serginin açılışı, Cumhuriyet’in ilanının 98. yıl dönümü olan 29 Ekim tarihinde, Eğitim Fakültesi Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılışa; Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, fakülte yönetimi, öğretim üyeleri, sergiye çalışmaları ile katılan sanatçılar ve davetliler katıldı.

Fikrin 7 yıl önce ortaya çıktığını ifade eden Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Merih Tekin Bender, Gazi Üniversitesi 1993 yılı mezunları olarak bir yandan sanatsal çalışmalarını sürdürürken bir yandan da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olduklarını bu şekilde ifade etmek istediklerini belirtti. Sergide 19 farklı sanatçının, yağlı boya, minyatür, heykel, seramik gibi farklı teknikler kullanarak hazırladığı 34 çalışması yer alıyor. 5 Kasım 2021 tarihine kadar açık kalacak sergi, PAÜ Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Sergi Salonu’nda gezilebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER