Gesifed’den üç iş insanı Türkonfed’de

Kısa adı TÜRKONFED olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu genel kurula gitti. İstanbul’daki genel kurula GESİFED damga vurdu. GESİFED, TÜRKONFED’in yeni seçilen Yönetim ve İstişare Kurulu’nda 3 iş insanı ile yer aldı.

Gesifed’den üç iş insanı Türkonfed’de

Bölgesel ve sektörel iş dünyası temsil örgütlerinin çatı kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), gönüllük esasına göre kurulmuş bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olarak dikkat çekerken, çatısı altında 26 bölgesel, 4 sektörel olmak üzere 30 federasyon, 274 dernek üzerinden 40 bine yakın şirket bulunduruyor.

GESİFED GENEL KURULA DAMGA VURDU

Kısa adı TÜRKONFED olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu genel kurula gitti. 14.Genel kurul bugün İstanbul’da CVK Park Bosphorus Hotel’de gerçekleşti.Gesifed Delegesi olarak Genel Kurula GESİFED Başkanı Oktay Mersin, GESİFED Başkan Yardımcısı ve DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan , Degiad Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emel Demir ,Genel Sekreteri Mehmet Çakmak ve Yönetim Kurulu üyesi Cahide Fenli Akman , GESİFED Yönetim Kurulu Üyeleri BESİAD Başkanı Engin Ali Kaplan ve SÖGİAD Geçmiş Dönem Başkanı Bilal Ülker katıldı.

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanlığına Orhan TURAN seçilirken, TÜRKONFED’e bağlı en büyük federasyon olarak dikkat çeken ve kısa adı GESİFED olan Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonundan GESİFED geçmiş dönem başkanı Gültekin Salgar TÜRKONFED Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olarak seçildi.GESİFED Başkanı Oktay Mersin,GESİFED Başkan Yardımcısı ve DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan ise TÜRKONFED yönetimine seçildi.

MERSİN,URHAN VE SALGAR KURULLARA SEÇİLDİ

GESİFED, TÜRKONFED’İN yeni seçilen Yönetim ve İstişare Kuruluna 3 iş insanını sokmayı başardı. GESİFED Başkanı Oktay MERSİN, Başkan Yardımcısı ve DEGİAD Başkanı Hakan URHAN  TÜRKONFED Yönetim Kurulu’na seçildi. GESİFED eski başkanlarından Gültekin Okay SALGAR ise TÜRKONFED İstişare Kurulu’na seçildi.

MERSİN “MUTLUYUZ,GURURLUYUZ”

GESİFED Başkanı Oktay MERSİN, genel kurulla ilgili açıklamalarda bulundu. Mersin , GESİFED olarak genel kurula katıldıklarını belirterek “Denizli,Aydın ve Muğla’daki iş dünyası derneklerinin çatı kurumu olan GESİFED  olarak, Genel Kurulda bölgemizi en iyi şekilde temsil ettik. Daha önce yönetim kurulunda bir iş insanı ile temsil edilen GESİFED, yeni TÜRKONFED yönetiminde iki iş insanı ile temsil ediliyor. Ayrıca İstişare Kurulu’nda da bir üyemiz ile varız. Ben ve Başkan Yardımcımız Hakan URHAN yönetim Kurulu’na, GESİFED önceki dönem başkanlarımızdan Gültekin Okay SALGAR ise İstişare Kurulu’na seçildi. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sonuç GESİFED’in ne kadar önemli bir federasyon olduğunun göstergesi. Yeni dönem yapılacak çalışmalarda GESİFED daha da aktif olacak.

Bugünkü Türkonfed genel kurulu sonucunda almış olduğumuz görev neticesinde bundan sonra sadece şehrimiz için değil, bölgemiz ve ülkemiz için de görev yapma sorumluluğu üzerimizde. Şehrimizi ve bölgemizi en etkin şekilde Türk iş dünyasında temsil edeceğimiz için mutlu ve gururluyum. Degiad ve Gesifed’in adı bundan sonra tüm ülke sathında çok daha fazla duyulacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER