HAYALDİ GERÇEK OLUYOR

Denizli Ticaret Odası, Denizli Ticaret Borsası, Denizli Sanayi Odası’nı bir araya getirecek olan proje, hayata geçiyor. Proje kapsamında geçtiğimiz yıl temeli atılan Denizli Sanayi Odası’nın yeni binasında inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, kentin ileri gelenleri de alanı ziyaret ederek bilgiler aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı Denizli Ticaret Odası (DTO), Denizli Ticaret Borsası (DTB), Denizli Sanayi Odası (DSO), İzmir Asfaltı üzerindeki alanda bir araya getirecek proje hayata geçiyor. 2 bin 400 metre kare arsa üzerine yapılacak olan 3 odada ilk temel, DSO tarafından atıldı. 4 katlı olarak yapımına devam edilen inşaat çalışmaları, 2021 yılı Ekim ayı içerisinde bitirilmesi bekleniyor. Eski Ekonomi Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomik Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki,  Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Yılmaz, DTB Başkanı İbrahim Tefenlili, DSO Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Abdulkadir Uslu ve DSO Meclis Üyeleri, inşaat alanına giderek çalışmaları yerinde inceledi.

“Bakanımız Nihat Zeybekci bu arsayı uygun gördü”

Ödüllü bir mimari projeyi üyelerinin hizmetine sunmanın heyecanı yaşayan DSO Başkanı Müjdat Keçeci, “Bugün burada sizlerle bir arada olmak bizim için 15 yıllık bir hayaldi. Henüz tamamlanmadan, inşaat halindeki bir binada böyle bir organizasyon yapmamıza neden olan heyecanımızı mazur görün. Çok heyecanlıyız ve sabırsızız. Çünkü 15 yıllık bir hayalin gerçekleşmesine tanık oluyoruz. Denizli’de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı olan 3 merkez oda olarak biz, Türkiye’de ilk defa birlikte bir bina yapmak için kolları sıvadık. Bir yarışma neticesinde belirlenen mimari projemiz sonrasında, o zaman Denizli’de belediye başkanlığı yapan Bakanımız Nihat Zeybekci bize bu binayı yapmak için bu arsayı uygun gördü. Tapunun devir teslimi ise Osman Zolan Başkanımıza nasip oldu. Her ikisine de teşekkürü borç bilirim” diye konuştu.

“Yeni binaya en çok ihtiyaç duyan oda bizdik”

3 kurum arasında yeni bir binaya en çok ihtiyaç duyan oda olduklarını ifade eden Başkan Keçeci; “Bir sanayi kenti olan Denizli’de, uluslararası ve ulusal heyetleri, devlet büyüklerimizi ağırlarken, sanayicilerimiz adına utanıyorduk. Hiçbir zaman gösteriş peşinde olmadık ama 50 yılı doldurmak üzere olan hizmet binamız artık Denizli’nin büyüyen ve gelişen sanayisine yetmemeye başlamıştı. Bu nedenle diğer odalardan önce davranıp, 2020 yılının Eylül ayında ihalemizi gerçekleştirerek Ekim ayında temelimizi attık. Pandemi nedeniyle temel atma töreni yapamadık ve bugüne kadar sizinle bu heyecanımızı paylaşamadık. Bugün sizlerle bu heyecanımızı geç de olsa paylaşmak için birlikte olmak istedik. Burası Denizli’de üreten, üretime katkı sağlayan herkesin yeni evi olacak. Burası biz sanayicilerin evi olacak. Buraya katkı sağlayan, burada emeği geçen çok insan var. Umuyorum ki açılışımızda hepsine tek tek teşekkür edeceğim ancak bu süreçte bizden desteklerini hiç esirgemeyerek yoğun mesai harcayan başkan yardımcımız Selim Kasapoğlu’na, yönetim kurulu üyemiz Mehmet Cillov, meclis üyemiz Enis Emre Boz ve Genel Sekreterimiz Zeren Gerelioğlu’na, mimarlarımız İbrahim ve Burhan Şenel’e, inşaat sürecimizi yöneten TÜR-SUM A.Ş. yetkililerine, müteahhidimiz Rasim İnanç’a teşekkürü borç bilirim” dedi.

“15-20 yıllık bir hikâye gerçek oluyor”

15-20 yıllık bir hayalin gerçeğe dönüşüyor olduğunu ifade eden Eski Ekonomi Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomik Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci, “15-20 yıllık bir hikâye gerçek oluyor. Belediye başkanlığımız dönemimde şehrimizi ve ekonomimizi temsil anlamında odaların kendi binalarında hizmet vermesi gerektiğini düşünmüş, odalarımızla bir mutabakata varmıştık. Ancak bu arsayı bizden sonra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Bey de bedelsiz olarak 3 odamıza verdi. 10 yıl süren projelendirme ve çalışmalardan sonra ilk başlayan Denizli Sanayi Odamız oldu, onların bina ihtiyacı diğerlerine göre daha fazlaydı. Bir apartman dairesinin 3. katında hizmet vermeye çalışıyorlardı. İnşallah burası Denizli’mize yakışan, sanayicilerimize yakışan, prestijli, güzel, teknolojik ve bütün ihtiyaçların görülebileceği bir bina olacak, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Tabii Denizli Büyükşehir Belediyemiz burada en büyük özveriyi ve katkıyı yapan kuruluş. Belediye başkanımız başta olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum, inşallah Ticaret Odamız ve Ticaret Borsamızda bir an önce yerlerini yapmaya başlarlar, üçü beraber Denizlimizin girişinde böyle güzel, simgesel bir ortam oluştururlar, ben tekrar başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci de  şunları aktardı: “Öncelikle şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz. Şehrimizin en güzel noktalarından bir tanesi, İzmir Asfaltı üzerinde, Büyükşehir Belediyemizin yerini tahsis ettiği, Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsamıza birden yer verdik. Sanayi odası mevcuttaki yeri fiziki olarak uygun olmadığı için daha erken davrandı, kendilerini tebrik ediyoruz. Tabi pandemiden dolayı temel atma töreni yapılamadı ancak bugün Müjdat Başkanımız meclis üyeleri ile birlikte bizleri davet etti. İnşaatın geldiği aşamayı gördük, Sayın Bakanım geldi, beraber gezdik. Gayet güzel olmuş. Rabbim inşallah kazasız belasız inşaatı bitirmeyi ve açılışını yapmayı nasip etsin. Güzel bir eser tabi ki Denizlimizin girişinde böyle nitelikli bir eserin olması, sanayi şehri Denizli’ye girişte Sanayi Odası’nın karşılıyor olması sembolik açıdan çok önemli. Zaten bunları düşünerek Osman Başkanımız bu araziyi meslek odalarımıza tahsis etti. Şehrimize, bölgemize, Sanayi Odamıza, güzellikler getirmesini diliyoruz. Bu arada Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’na çağrıda bulunmak istiyorum, bir an evvel projelerini tamamlarlarsa daha konsept ve şık bir eser olur ve şehrimize yakışır diye düşünüyorum.”

“Denizlimize yakışan bir bina yapılıyor”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’de emeği geçenleri kutlayarak; “Denizlimize yakışan bir bina yapılıyor. Müjdat başkanımı ve yönetim kurulu üyelerini kutluyorum. İnşallah açılışını da birlikte gerçekleştiririz” dedi. DSO’nun yeni hizmet binası, brüt 4 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip. Bodrum + 4 kattan oluşuyor, yönetim kurulu ve meclis toplantılarının yapılacağı toplantı salonları dışında, 150 kişilik de bir konferans salonu da binada yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER