Hayırsever iş insanı Nevzat Karalp koronaya yenildi

Türkiye’nin önemli kuruluşlarından olan Kardemir Haddecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurucusu, hayırsever iş insanı Nevzat Karalp, korona virüs nedeniyle tedavi gördüğü Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Hayırsever iş insanı Nevzat Karalp koronaya yenildi

Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan korona virüs, can almaya devam ediyor. Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarından olan Kardemir Haddecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurucusu, hayırsever iş insanı Nevzat Karalp, yaşamını yitirdi. 75 yaşında hayata veda eden Hayırsever iş insanı Karalp’in,  bir süredir Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde, korona virüs tedavisi gördüğü öğrenildi. Hayırsever iş insanı Karalp, Merkezefendi İlçesi’ndeki Nevzat Karalp Anadolu Lisesi’nin yapımını üstlenmişti.İş insanı Karalp'in cenazesi 06 Aralık Pazar günü saat 14:00'de Hulusi Kulaklı Camii'nde kılınacak cenaze namazından ardından  Asri Mezarlık'ta toprağa verilecek.

Nevzat Karalp kimdir?

Denizli merkezdeki Hatipoğlu Mahallesi’nde 1945 yılında orta halli bir ailenin altıncı ve en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi.1952–1957 yılları arasında Kahramanlar İlkokulu’nda okurken yaz tatillerinde babasının iş yerinde şeker, lokum ve helva imalathanesinde çalışarak iş ve ticareti öğrenmeye başladı. İlk ve orta öğrenimini 1962 yılında tamamladıktan sonra baba mesleği olan şeker ve lokum imalatı ve ticaretine başladı. 1967 tarihinde askerlik hizmetini tamamladıktan sonra mesleği olan şekerciliğe devam etti. 1968 yılında Ayşe Hanımla evlendi ve Önder, Özlem ve Özge isimli 3 çocuğu oldu. 1969 yılında ticaret hayatında değişiklik yapıp hiç bilmediği bir konu ve apayrı bir dal olmasına rağmen demir çelik imalatı ve ticaretine başladı. Uzun yıllar bu sektörde her konuda kendini geliştirerek 10 kişi ile başlamış olduğu küçük ticarethaneyi azimle ve çok çalışarak 600 kişinin çalıştığı altı adet şirket topluluğu haline getirdi. Kar-demir şirketi Türkiye´nin en büyük 500 şirketi sıralamasında ilk 300 içinde bulunuyor. 2002 yılından bu yana en fazla ihracat yapan firmalar arasında ilk 600 arasında Denizli´de 2’nci sırada yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 15:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Raif Karaman
Raif Karaman - 5 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Yusuf Aydın
Yusuf Aydın - 5 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah ailesine yüce Mevlam sabırlar versin yıllarca ekmeğini yedik hakkım varsa helal olsun. Nur içinde yatsın

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun - 5 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Mustafa Devecioğlu
Mustafa Devecioğlu - 5 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Hamdi Karabulut
Hamdi Karabulut - 5 ay Önce

Elim haberi biraz evvel öğrendim.
Sevgili Nevzat ağabeyimize Allah rahmet eylesin ve dahi mekanı da cennet olsun.
Biz ondan razı idik, Allah da ondan razı olsun.
Inna lillahi wa inna ileyhi raji'un;
mealen Allah'tan geldik ve O'na döneceğiz.

Mustafa bağcı. Aydın
Mustafa bağcı. Aydın - 5 ay Önce

Allah rahmet eylesin arkada kalanlara sabır ve hayırlı ömür versin

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211