Honaz ve Serinhisar’da ön hasar tespit çalışmaları tamam

Geçtiğimiz pazar günü meydana gelen dolu afetinin ardından Honaz ve Serinhisar İlçeleri’ndeki ön hasar tespit çalışmaları tamamlandı.

Honaz ve Serinhisar’da ön hasar tespit çalışmaları tamam

Geçtiğimiz pazar günü Honaz ve Serinhisar İlçeleri’nde dolu afeti meydana yaşanmıştı. Dolu nedeniyle ekili ve dikili alanlarda zarar meydana gelmişti. Dolu zararının etkili olduğu alanlarda incelemelerde bulunan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, Honaz İlçe Tarım ve Orman Müdürü Emre Aşkın, TARSİM Denizli Bölge Müdürü Mustafa Değer, Honaz Ziraat Odası Başkanı Hasan Yelek, vatandaşlarla bir araya geldi. Yapılan incelemelerin ardından açıklama yapan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Denizlimizin bazı ilçelerinde yaşanan dolu afetinden zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Devletimiz, tüm kurumları ile bölgede ziyan tespitlerini yapmakta olup, ihtiyaç duyulan adımlar atılacaktır. Üreticimizin yanındayız. Rabbim, milletimizi afetlerden muhafaza eylesin" dedi.

“Dolu afeti TARSİM kapsamında”

Dolu yağışının ardından hemen çalışmalara başladıklarının altını çizen İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya; “Zarar vukuundan itibaren İl ve İlçe Müdürlüğümüz teknik elemanlarınca zarar mahallinde tespit çalışmalarına ivedilikle başlanmıştır. Honaz ve Serinhisar İlçelerimizde dolu afeti sebebiyle sahada yapılan ön hasar tespit çalışmaları tamamlanmış olup, çiftçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi konusunda çalışmalar devam etmektedir. Dolu afeti 5363 sayılı TARSİM kapsamında olup, dolu afetinden zarar gören ve bu konuda tarım sigortası yaptıran çiftçilerimiz poliçeleri doğrultusunda TARSİM acenteleri ve TARSİM Bölge Müdürlükleri’ne de yönlendirilmiştir. Bu vesileyle üreticilerimize geçmiş olsun. Allah daha büyük afetlerden korusun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER