İBRAHİM TEFENİLİ TEKRAR ADAY

Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, borsada düzenlediği basın toplantısında 1 Ekim’de yapılacak olan seçimli olağan genel kurulda yeniden aday olduğunu açıkladı.

İBRAHİM TEFENİLİ TEKRAR ADAY

Denizli Ticaret Borsası (DTB) Başkanı İbrahim Tefenlili, borsanın 1 Ekim’de yapılması planlanan seçimli olağan genel kuruluna ilişkin DTB’de basın açıklamasında bulundu. Toplantıda konuşan Başkan Tefenlili, “Bizim 4 senede bir olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ndeki seçimimiz, Denizli Ticaret Borsası olarak müracaat ettiğimiz 1 Ekim tarihinde yapılacak. 1 Ekim 2022 günü sabah 9.00, akşam 17’ye kadar olan bir sürede Denizli Ticaret Borsası seçimlerini yapacağız. İnşallah buradan sizin vasıtanızla tüm üyelerimizi davet etmiş oluyoruz. Biz 4 yıldır burada Ticaret Borsası’na ve üyelerimizin ticaret borsasında yaptırdıkları işlemlerde hizmet vermeye çalıştık. Bütün arkadaşlarımızla beraber aldığımız bu ortak karar ile bu seçimi yenileceğiz. İnşallah bu seçimde de yine 1 Ekim’de seçim yapmış olacağız. Ben yine İbrahim Tefenlili olarak, yönetime adayım. İnşallah bizim üyelerimiz de gelir ve seçim günü oy kullanır” dedi.

“Seçime çarşaf liste olarak giriyor”

Borsanın üye yapısı ve meslek portföyü hakkında bilgi veren Başkan Tefenlili; “Bizim meslek komitelerimiz yok. Seçime çarşaf liste olarak giriyor. Odamızın kayıtlı olan ve oy kullanacak olan üye sayımız 600 civarında. Diğer türlü yani iki senenin altında olanlar ile birlikte üye sayımız binin üzerinde. Biz gelen herkesi üye yapıyoruz ve ‘Zorla üye olacaksınız’ demiyoruz. Daha önceki yıllarda 5 kilo nohut satanı bile zorla üye yapmışlar. Bu üyelerimiz, ‘Zorla bizi neden üye yapıyorsunuz?’ diyorlardı. Pide satanları bile üye yapmışlar. Bunun böyle olmaması lazım. Gerçek tüccarın gerçekten borsadan yararlanmak isteyenlerin üye olması gerekiyor. Bizim yönetimimizin ve meclisimizin düşünce yapısı buydu ve bu çerçevede devam ediyoruz. Kimseden de bu konuda bir şikayet almıyoruz” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER