Kazım Arslan, ölümünün 1. yılında mezarı başında anıldı

Geçen yıl geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, ölümünün birinci yıldönümünde Asri Mezarlık’taki mezarı başında anıldı. Anma törenine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da katıldı.

Kazım Arslan, ölümünün 1. yılında mezarı başında anıldı

Cumhuriyet Halk Partisi’nden üç dönem milletvekilliği yapan, geçen yıl Antalya’da ailesi ile birlikte tatil yaparken geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitiren Kazım Arslan unutulmadı. Merhum Milletvekili Kazım Arslan’a Asri Mezarlık’taki mezarı başında bir anma töreni düzenlendi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ailesini ve sevenlerini bu anlamlı günde yalnız bırakmadı. Kazım Arslan’a mezarı başında bol bol dualar okundu, karanfiller bırakıldı.

Grup Başkanvekili Özkoç Kazım Arslan için şu cümlelerle anlattı. “CHP çok büyük bir çınardır. Çınarın yaprakları yere düşüyor ama yok olmuyor. Kazım Arslan abimiz de bu çınarın yapraklarından biriydi. Birlikte görev yaptığım Arslan, benim büyüğümdü. Her zaman beyefendi duruşu ile hatırlayacağım kendisini. TBMM’de kendisini ifade ediş biçimi ile, Denizli’deki saygınlığı ile, genel merkezimizdeki varlığı ile, her zaman onu saygı ve sevgi ile anacağız” dedi.

Kazım Arslan’ın mezarı başındaki anma törenine eşi Nursel Arslan başta olma üzere çocukları, torunları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, , İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, partililer, sevenleri ve dostları katıldı.

Kazım Arslan’ın anma töreninin ardından, Karaca, Özkoç ve beraberindeki heyet, Asri Mezarlık’ta bulunan şehitliğe gitti. Şehit aileleri ile karşılaşan Karaca ve Özkoç, “vatan onlara minnettar, sizlerde de Allah razı olsun” dedi.

CHP İl başkanlığı binasında belediye başkanları ve partilerle bir araya gelen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’a Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek Honaz kirazı ve Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı’da Babadağ peştemali hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211