Mehmet Selçuk’un “Korona Karikatürleri” Sergisi Açıldı

Karikatürist Mehmet Selçuk'un, 6. Menteşe Kültür ve Sanat Şenlikleri kapsamında İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi’nde açtığı “Korona Karikatürleri” sergisi sanatseverlerle buluştu.

Mehmet Selçuk’un “Korona Karikatürleri” Sergisi Açıldı

Karikatürist Mehmet Selçuk'un, 6. Menteşe Kültür ve Sanat Şenlikleri kapsamında İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi’nde açtığı “Korona Karikatürleri” sergisi sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışında konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş; “Kültür ve sanat şenliğimiz başladı. Sizlerin katılımı ile dolu dolu devam ediyor. Şimdi de çok değerli karikatür sanatçımız, hemşehrimiz Mehmet Selçuk’un korona karikatürleri sergisini açıyoruz. Mehmet Selçuk’un bir ayağı zaten Muğla’da Menteşe’de. Bizim için Muğla’mız için çok değerli bir insan. Sağ olsun şenliğimize katılarak renk kattı. Bugün bizlerle birlikte olduğu için Mehmet Selçuk’a teşekkür ediyorum” dedi.

“Mehmet kardeşimiz Muğla’mızın yetiştirdiği çok değerli bir karikatürist”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Mehmet kardeşimiz Muğla’mızın yetiştirdiği çok değerli bir karikatürist. Bildiğiniz gibi Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin uluslararası karikatür yarışmasının genel koordinatörlüğünü de Mehmet Selçuk yapıyor. O da büyüyerek devam ediyor. 6.’sı düzenlenen şenlik nedeniyle Bahattin Gümüş Başkanımı ve ekibini kutluyorum” şeklinde konuştu.

“Karikatür yarışmasını Muğla’da yıllardır yapıyoruz”

Karikatürist Mehmet Selçuk, “Bir Muğlalı olarak sizlerle birlikte olmaktan mutluyum. Karikatür yarışmasını Muğla’da yıllardır yapıyoruz. Bahattin Başkanı’mla da bu tür güzel etkinlikleri daha ileri taşımak istiyoruz. Muğlalı bir karikatürist olarak, Muğla için elimden geleni yapmaya çalışıyorum” diye konuştu. Sanatseverlerin büyük beğenisini toplayan sergide Karikatürist Mehmet Selçuk’a teşekkür plaketi takdim edildi. Karikatürist Mehmet Selçuk’un pandemi dönemini anlatan “Korona Karikatürleri” sergisi sanatseverlerin yoğun ilgisini görürken, Selçuk karikatürlerden oluşan kitabını imzaladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER