‘Merkez Eli Kıyafet Mağazası’ faaliyete başladı

Merkezefendi Belediyesi tarafından kentin 200 noktasına kurulan ‘Giysi Kumbaraları’ndan toplanan kullanılabilir durumdaki giysilerin ihtiyaç sahiplerine teslim edileceği ‘Merkez Eli Kıyafet Mağazası’, hizmete açıldı.

‘Merkez Eli Kıyafet Mağazası’ faaliyete başladı

Merkezefendi Belediyesi, ‘İyilik Hareketi’ kapsamında önemli bir projesini daha hayata geçirdi. 200 noktaya kurulan ‘Giysi Kumbaraları’ndan toplanan kullanılabilir durumdaki ihtiyaç fazlası giysi ve tekstil ürünlerinin ihtiyaç sahiplerine teslim edileceği ‘Merkez Eli Kıyafet Mağazası’ hizmete açıldı. Özel olarak kurulan tesiste yıkanıp, ütülenerek hijyenik bir şekilde kullanıma hazır hale getirilen ürünler Merkezefendi Belediyesi Ana Hizmet Binası karşısındaki Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ndeki ‘Merkez Eli Mağazası’nda raflardaki yerini aldı. Merkezefendi sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahipleri, kişi başı ilk ayda üç ürün, daha sonraki aylarda ise iki ürün alabilecek. Pandemi tedbirleri kapsamında ürünler denenmeden, ölçü alınarak ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek. Bu hizmetten yararlanmak isteyen ihtiyaç sahipleri, Merkez Eli Mağazası’na gelerek ilk önce kayıt oluşturacak sonrasında hazır halde bulunan ürünleri teslim alacak.

“Merkezefendi dayanışmayla güzelleşiyor”

‘Merkez Eli Kıyafet Mağazası’nda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendililerin projeye büyük bir ilgiyle sahip çıktılarını ve kumbaraları doldurduklarını belirtti. Merkezefendi’nin dayanışmayla güzelleştiğini söyleyen Başkan Doğan, “Giysi kumbaralarımızı mahallelerimize yerleştirmemizin ardından projemize büyük bir ilgiyle sahip çıkarak kumbaralarımızı dolduran tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Merkezefendililerin kumbaralarımıza bıraktığı tekstil ürünlerini düzenli aralıklarla topluyoruz. Topladığımız ürünlerin ayrıştırılmasının ardından kullanılabilir durumdaki kıyafetleri, kurmuş olduğumuz tesisimizde yıkayıp, ütüleyerek hijyenik bir şekilde kullanıma hazır duruma getiriyoruz. Sonraki aşamada, Belediyemiz ana binası karşısında bulunan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz içindeki ‘Merkez Eli’ mağazamıza taşınan tekstil ürünleri, ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştırılmak üzere raflardaki yerlerini alıyor. İhtiyaç sahibi hemşerilerimiz, kendileri için hazırladığımız ürünleri gönül rahatlığıyla teslim alarak kullanmaya başlıyor. Projemize başlarken hedeflemiş olduğumuz gibi hem Merkezefendililer arasında dayanışma, yardımlaşma büyüyor; hem de aslında atık olmayan giysiler değerlendirilerek çevrenin korunmasına katkı sağlanıyor. Bu güzel hareket, hemşerilerimizin destekleri ile her gün biraz daha büyüyor, daha fazla hemşerimize ulaşıyor. Merkezefendi dayanışmayla güzelleşiyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Firdevs temiz
Firdevs temiz - 9 ay Önce

Çok güzel bir uygulama .tebrik ediyorum

MURAT TUTAR
MURAT TUTAR - 9 ay Önce

Senin sebepsiz yere herkese yardım etmen varya çok güzel Sen bitanesin birtane ALLAH RAZI OLSUN İyiki başkansın

SIRADAKİ HABER