Merkezefendi Belediyesi’nden sünnet şöleni

Sosyal belediyecilik ilkesiyle çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, dar gelirli ailelerin 6 yaş ve üzeri erkek çocuklarının sünnetlerini yaptıracak. Özel hastanelerde uzman doktorlar tarafından modern cerrahi yöntemlerle, hijyenik ortamda ve ücretsiz olarak yapılacak sünnetler için başvurular 2 Temmuz Cuma Günü’ne kadar devam edecek.

Merkezefendi Belediyesi’nden sünnet şöleni

Merkezefendi Belediyesi, sosyal belediyecilik ilkesi ile çalışmalarına devam ediyor. Dar gelirli ailelerin 6 yaş ve üzeri erkek çocuklarının sünnetleri Merkezefendi Belediyesi tarafından yaptırılacak. Çocukların sünnetleri özel hastanelerde uzman doktorlar tarafından modern cerrahi yöntemlerle, hijyenik ortamda ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Sünnet çocuklarının sünnet kıyafetleri de Merkezefendi Belediyesi tarafından hediye edilecek. Çocuklarını sünnet yaptırmak isteyen Merkezefendililer başvurularını 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden ve www.merkezefendi.bel.tr/sunnet adresi üzerinden yapabilecekler. Başvurular 2 Temmuz Cuma Günü’ne kadar devam edecek. Sünnet işlemleri Kurban Bayramı öncesi yapılacak. Sünnet olan çocuklar 11 Ağustos Çarşamba Günü saat 20.00’de Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenecek kutlama etkinliğinde bir araya gelecek. Sünnet şöleni Merkezefendi Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilecek.

“Sünnet şölenimi geleneksel hale getireceğiz”

Ekonomik zorluk çeken Merkezefendililerin yanında olmayı hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirmiş olduğumuz birçok etkinliğe, hizmete bir yenisini daha ekledik. İlçemizde ikamet eden 6 yaş ve üzeri erkek çocuklarımız için ücretsiz sünnet hizmeti vereceğiz. Sünnet şölenimizin ilkini gerçekleştireceğiz. Bu şöleni önümüzdeki yıllarda da sürdürerek ilçemizde geleneksel hale getireceğiz. Özellikle ekonomik zorluk çeken ailelerimizin yanlarında olmak, onlara destek olmak amacıyla bu etkinliği gerçekleştireceğiz. Sünnet işlemleri pandemi tedbirlerine uygun olacak şekilde, uzman hekimler tarafından yapılacak. Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen hemşehrilerimiz belediyemize müracaat edebilirler” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet akbıyık
Mehmet akbıyık - 12 ay Önce

Allah sizlerden razısı olsun sosyal beledlyecik budur işde Allah kabul etsin

SIRADAKİ HABER