Merkezefendi’den Aşağışamlı’ya sosyal tesis

İlçe genelindeki hizmetlerine tüm hızıyla devam eden Merkezefendi Belediyesi, Aşağışamlı Mahallesi’ne yapılan 60 ton yük kaldırma kapasiteli elektronik kantarın ardından sosyal tesis çalışmalarına başladı.

Merkezefendi’den Aşağışamlı’ya sosyal tesis

Merkezefendi Belediyesi, ilçe genelindeki hizmetlerine tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Aşağışamlı Mahallesi’ne çiftçilerin işini kolaylaştıracak son teknolojiye sahip, 60 ton yük kaldırma kapasiteli elektronik kantar kuruldu. Aşağışamlı Mahallesi’nde faaliyete geçen 60 ton kaldırma kapasiteli kantar ile Aşağışamlı, Kumkısık, Üzerlik, Çeltikçi ve Salihağa Mahallesi’ndeki çiftçiler, hasadını güvenli bir şekilde tartarak satışını gerçekleştirebilecek. Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Hemşerilerimizden gelen talep üzerine yapımını gerçekleştirdiğimiz 60 ton kapasiteli yük kantarımız bölgedeki üreticilerimizin ve ihtiyaç duyan tüm hemşerilerimizin hizmetinde. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

SOSYAL TESİS, 4 AYDA TAMAMLANACAK

Elektronik kantar projesinin ardından Merkezefendi Belediyesi, aynı arsa üzerinde ‘Sosyal Tesis’ çalışmalarına başladı. Tesiste; çok amaçlı salon, muhtarlık ve çeşitli iş yerleri bulunacak. İnşaatı devam eden iki katlı sosyal tesis dört ay içerisinde tamamlanarak, hizmete sunulacak. İnşaatı devam eden sosyal tesiste incelemelerde bulunan Başkanı Şeniz Doğan, Aşağışamlı Mahallesi’nde önemli yatırımlara imza attıklarını belirtti. Başkan Doğan, “Mahallemizde yapımını gerçekleştirmekte olduğumuz sosyal tesisimizin inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek görevlilerden bilgi aldık. Tesisimizden hemşerilerimiz en iyi şekilde yararlanacaktır. Tesisimizi en kısa sürede hizmete açarak hemşerilerimizin bir talebini daha yerine getirmiş olacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211