Mimarlar odası yeni hizmet binasında

TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi, yapımı aylar önce tamamlanan ancak pandemi nedeniyle açılışı ertelenen yeni hizmet binasına kavuştu. Merkezefendi İlçesi Sırakapılar Mahallesi’ndeki yeni bina, açılış töreniyle hizmete açıldı.

Mimarlar odası yeni hizmet binasında

Yapımına 2017 yılında başlanan ve geçtiğimiz nisan ayında tamamlanan TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin yeni binası, düzenlenen açılış töreninin ardından hizmete başladı. Merkezefendi İlçesi Sırakapılar Mahallesi’ndeki zemin+2 kat olarak yapılan binanın açılış törenine; İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu, Mimarlar Odası Genel Sekreteri Sinan Tütüncü, Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı M.Serdar Alayont, Mimarlar Odası İzmir Şubesi Başkanı İlker Kahraman, Mimarlar Odası Samsun Şubesi Başkanı İshak Memişoğlu ve birçok mimar katıldı.

“MESLEKTAŞLARIMIZIN HAKLARINI KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

2013 yılında dönemin Şube Başkanı Cüneyt Zeytinci öncülüğünde bu hikâyenin başladığını belirten Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı M. Serdar Alayont; “2018 yılında başkanlığa seçildikten sonra bütün gücümüzü bu binaya verdik. Tabi sadece bizim çabamızla olmadı bu bina, genel merkezimiz yerel yönetimlerimizin desteği büyük oldu. Binaların yapımının yanında bize maddi ve manevi destek veren 50’den fazla firma oldu. Yönetim kurulunda olmamasına rağmen binanın yapımı için canla başla çalışan Cihan Saraçoğlu’na da teşekkür ediyorum. 23 Nisan 2020’de bu binamızda çalışmaya başladık ancak pandemi nedeniyle açılışını yapamadık bugüne nasip oldu. Yeni mekânımızda çok daha güzel işler yapmaya, meslektaşlarımızın haklarını korumaya, mesleğimizi yüceltmeye, kamusal alanda yapılacak bütün çalışmalarda herkesle ortak paydada buluşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BURASI BİR KAMUSAL ALANDIR”

Denizli Şubesini en çok çalışan ve emek veren şubelerden birisi olduğunu belirten Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu; “Güzel bir gerekçe ile Denizli’ye geldik. Bu birikim mekan örgütlenmesinin gelişimini bizlere sağladı. Mekanın elde edilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Şube Başkanımız Serdar Alayont aldığı bayrağı başarıyla devam ettirdi. Biz de merkez olarak destek vermeye çalıştık. Biz mimarlar bazı binaları görmek istemeyiz. Bazılarına da ‘Mimar eli değdi’ deriz. Evet, bu binaya mimar eli değmiş. Oda, mimarlık ve şehrin gelişmesi için çalışır. Bu konuda kim çalışmak istiyorsa bu mekan onun mekanıdır. Herkesin binasıdır. Burası bir kamusal alandır. Bu mekanla birlikte mimarlar kendi sosyal aktivitelerini geliştirmeyi, bilgilerini güncellemeyi sağlayabilecek. Bunun bir şans olduğunu hatırlatarak hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

“DENİZLİ’YE HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Açılışta konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şunları söyledi: “Denizli adına güzel bir gün. Odalarımızın, kurumlarımızın kendine has yapıları olması, kendi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde binalarının olması çok önem arz ediyor. Bu tarz oda yapıları şehrine kimlik verir. Bu binada Denizli adına çok güzel ve doğru işlerin yapılacağı kararlar alınacaktır. Denizli’ye hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Mimarlar Odası Yeni Hizmet Binası için kurdele kesildi. Hizmet binasının açılışında destek olan firmalara plaket takdimi yapılmasının ardından sahneye çıkan Eski Kafa müzik grubu ile gece devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211