Müdür Ekici; “Okullarımız tekrar çiçek açtı”

Pamukkale İlçesi’ndeki Zümrütevler Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Okullarımızda yüz yüze eğitimin başlamasıyla öğrencilerimizle okullarımız adeta tekrar çiçek açtı” dedi.

Müdür Ekici; “Okullarımız tekrar çiçek açtı”

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Pamukkale İlçesi’ndeki Zümrütevler Ortaokulu’nu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında öğrencilerle bir araya gelen Müdür Ekici, korona virüs tedbirlerinin en ince ayrıntısına kadar okullarda uygulandığını belirtti. Müdür Ekici; “Okullarımızda yüz yüze eğitimin başlamasıyla öğrencilerimizle okullarımız adeta tekrar çiçek açtı. Zümrütevler Ortaokulumuzda sınıfları gezerken karşılaştığımız manzarada gördük ki; öğrencilerimiz okullarına kavuşmanın heyecanı içerisinde okullarına geliyorlar. Eğitimciler olarak öğrencilerimizi okullarımızda görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlimizde yüz yüze eğitime katılımın yüksek olmasındaki büyük etkenlerden biri de, idarecilerimiz ve öğretmenlerimizin salgın sürecinde adeta kenetlenerek, öğrencilerimizin yanlarında olmaları ve velilerimize güven vermeleridir. Velilerimize çocuklarını gönül rahatlığıyla öğretmenlerine emanet ettikleri için teşekkür ediyorum. Sınıfların sosyal mesafeye göre düzenlenmesi, dezenfektan, maske, fiziki ve sosyal yeterlilikler konularında azami bir şekilde özen göstererek; öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda, sorunsuz bir şekilde eğitim almalarını sağlayan tüm öğretmen ve okul yöneticilerimize de teşekkür ediyorum”dedi.

“Hayırseverlerimizin gücünü hep arkamızda hissettik”

Ziyaretin devamında Müdür Ekici, hayırseverlerin katkılarıyla yaptırılan 18+1 bilgisayarlı bilişim laboratuvarını, müzik atölyesini, okul kütüphanesi ile okul bahçesindeki çeşmeyi inceledi. Denizli eğitimine hayırsever katkısının geçmişten günümüze öneminin büyük olduğunu belirten Müdür Ekici; “Hayırseverlerimizin maddi ve manevi gücünü hep arkamızda hissettik. Bugün salgın sürecinde okulumuza hayırseverlerimizin kazandırdıklarını görmek bizleri çok mutlu etti. Zümrütevler Ortaokulumuz salgın sürecini iyi yöneterek, eğitim alanlarına çok önemli yenilikler ekledi. Buradan tüm hayırseverlerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Eğitimde başarı varsa; bu, öğrencisinden öğretmenine, velisine, idarecisine, eğitimin paydaşlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve hayırseverlerine kadar uzanan bir zincirin halkasıdır. Bu halkalar ne kadar güçlü ise başarı da o kadar büyüktür” diye konuştu.

“Geleceğimiz emin ellerde”

Son olarak öğretmenlerile bir araya gelen Müdür Ekici, şunları söyledi: “Sınıflarımız adeta salgın süreci öncesinde olduğu gibi öğrencilerimizle dolu dolu. Bu güzel ortamın oluşması sizlerin eseridir. Bir yıldan fazladır süre gelen salgında hep öğrencilerimizin yanında oldunuz. Öğretmenlerimizin emekleri çok büyük. Sizlere de tekrar teşekkür ediyorum. Zümrütevler Ortaokulumuzda idarecisinden, öğretmenine, öğrencisinden velisine, muhtarından okul aile birliğine kadar güzel bir dayanışma ve aile ortamı var. Böylesine güzel eğitim yuvalarını görmek geleceğimiz ve çocuklarımız adına bizleri çok mutlu ediyor. Geleceğimiz emin ellerde.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER