Nevzat Karalp’e son görev

Korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden Türkiye’nin önemli kuruluşlarından olan Kardemir Haddecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurucusu, hayırsever iş insanı Nevzat Karalp, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Nevzat Karalp’e son görev

Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan korona virüs, can almaya devam ediyor. Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarından olan Kardemir Haddecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurucusu, hayırsever iş insanı Nevzat Karalp, yaşamını yitirdi. 75 yaşında hayata veda eden Hayırsever iş insanı Karalp’in,  bir süredir Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde, korona virüs tedavisi gördüğü öğrenildi. Hayırsever iş insanı Karalp, Merkezefendi İlçesi’ndeki  Nevzat Karalp Anadolu Lisesi’nin yapımını üstlenmişti. Öte yandan hayırsever iş insanı Nevzat Karalp, Elazığ Depremi nedeniyle AFAD tarafından başlatılan yardım kampanyasına 100 bin lirayla katıldı.
Karalp son yolculuğuna uğurlandı


Merhum Karalp için Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Yerleşkesi içerisinde bulunan Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii’nde tören düzenledi. Dün saat 14.00’te düzenlenen törene; Cenaze namazına Karalp’ın ailesinin yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve iş insanları katıldı. Buradan kılınan cenaze namazı sonrası merhum Karalp, Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.
“Denizli önemli bir değerini daha kaybetti”
Cenaze töreninin ardından açıklamalarda bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli’nin ve ülkemizin değerli iş insanlarından olan Nevzat Karalp’i kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Mekanı cennet olsun. Denizli büyük bir değerini daha kaybetti. Yapmış oldukları çalışmalar ile ülkenin en önemli kuruluşlarından biri haline gelmişlerdi. Nevzat Karalp bunun yanında hayırseverliğiyle de Denizli’ye çok büyük katkı verdi. Çok fazla söylenecek söz yok. Allah geride kalanlara sabırlar versin” diye konuştu.
Nevzat Karalp kimdir?
Denizli merkezdeki Hatipoğlu Mahallesi’nde 1945 yılında orta halli bir ailenin altıncı ve en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi.1952–1957 yılları arasında Kahramanlar İlkokulu’nda okurken yaz tatillerinde babasının iş yerinde şeker, lokum ve helva imalathanesinde çalışarak iş ve ticareti öğrenmeye başladı. İlk ve orta öğrenimini 1962 yılında tamamladıktan sonra baba mesleği olan şeker ve lokum imalatı ve ticaretine başladı. 1967 tarihinde askerlik hizmetini tamamladıktan sonra mesleği olan şekerciliğe devam etti. 1968 yılında Ayşe Hanımla evlendi ve Önder, Özlem ve Özge isimli 3 çocuğu oldu. 1969 yılında ticaret hayatında değişiklik yapıp hiç bilmediği bir konu ve apayrı bir dal olmasına rağmen demir çelik imalatı ve ticaretine başladı. Uzun yıllar bu sektörde her konuda kendini geliştirerek 10 kişi ile başlamış olduğu küçük ticarethaneyi azimle ve çok çalışarak 600 kişinin çalıştığı altı adet şirket topluluğu haline getirdi. Kar-demir şirketi Türkiye´nin en büyük 500 şirketi sıralamasında ilk 300 içinde bulunuyor. 2002 yılından bu yana en fazla ihracat yapan firmalar arasında ilk 600 arasında Denizli´de 2’nci sırada yer alıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Aydın
Yusuf Aydın - 2 yıl Önce

Nevzat Bey çalışanlarının manevi babası gibiydi. Hacı amcası gibiydi. Atılımcı yenilikçi işine değer veren işçisine bir baba gibi davranan patrondan çok bir baba gibiydi. Hala inananamıyoruz. Rabbim mekanını cennet eylesin. Ülkenin en değerli iş adamlarından biriydi. Hakkım varsa helal olsun çok ekmeğini yedim. KARALP AİLESİNİN VE TÜM KARDEMİR ÇALIŞANLARININ BAŞI SAĞOLSUN. ASLA YERİ DOLMAYACAK BİR BABAYI KAYBETTİK ALLAH IM MEKANINI CENNET EYLESİN

cihan demirel
cihan demirel - 2 yıl Önce

Allah mekanıni cennet eylesin inşAllah,ışıklar içinde uyusun,Allah geride kalanlara sabır versin,10 yıldır ekmegini yedim,hakkım varsa helal olsun,böyle patronlar bidaha gelmez dünyaya,Allah nurlar içinde uyutsun inşAllah

Nuri uysal
Nuri uysal - 2 yıl Önce

Nevzat bey çok büyük degerdi 4 yıl ekmegini yedim bir patron gibi degildi herkese baba gibiydi işçilere çok önem verirdi fabrikaya kim gelirse gelsin herkese sofrası açıktı hayır sever bir insandı üzgünüm başta Ailesi ve tüm çalışanlarının başı sagolsun hakkın varsa helal olsun ruhuna fatiha Allah rahmet eylesin kabri nur mekanı cennet olsun inşAllah.

SIRADAKİ HABER