Pamukkale'de hafta sonu yoğunluğu yaşandı

UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Pamukkale'ye gelen yerli ve yabancı misafirler, hafta sonu tatili dolayısıyla yoğunluk oluşturdu.

Pamukkale'de hafta sonu yoğunluğu yaşandı

Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden olan ‘beyaz cenneti’ görmeye gelen yerli ve yabancı turistler, travertenler ve Hierapolis Antik Kenti’nde gezinti yaparak fotoğraf çektirdi. Antik kentteki sıcaklığı yıl boyu 36 derece olan antik havuza girenler ise sütunların üzerinde yüzme deneyimi yaşadı. Salgın önlemleri kapsamında belli sayıda ziyaretçinin kabul edildiği ören yeri girişinde, zaman zaman kuyruk oluştu. Denizli Turistik Otel ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, yaptığı açıklamada, yeni tip korona virüs (Kovid-19) sürecine rağmen Pamukkale'ye ilginin artarak devam ettiğini söyledi.

“Pamukkale gerçekten muhteşem”

İlk kez Pamukkale'ye geldiğini belirten ve İstanbul'dan gelen Alperen Kuş, manzaraya hayran kaldığını söyledi. Kuş, “Dünyada çok yer gördüm. Ancak ülkemizde böyle muhteşem yerlerin de gezilmesi gerektiğini fark ettim. Pamukkale gerçekten muhteşem” dedi. İş gezisi nedeniyle Antalya'dan geldiği kentte, Pamukkale'yi gördüğü için kendisini şanslı hissettiğini söyleyen Ahmet Tekin de herkesin bu manzarayı görmesi gerektiğini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER