Pamukkaleli esnaflar destekten memnun

Pamukkale Belediyesi’nin korona virüsten etkilenen esnaflara yönelik 1400 TL nakdi yardım ile ilgili olarak başvurular devam ediyor. İlçe esnafları bu destek nedeniyle Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür etti.

Pamukkaleli esnaflar destekten memnun

Pamukkale Belediyesi, korona virüs pandemisi nedeniyle zarar gören esnaflara büyük destek sağlıyor. Pandemi süresince ilçe genelinde tüm esnaflara yönelik dezenfekte işlemini ücretsiz olarak yapan Pamukkale Belediyesi, kiracısı olan esnaflardan kira almama ve kirada indirim uygulamasını da hayat geçirmişti. Son olarak korona virüs nedeniyle işyerleri kapanan ya da işleri olumsuz etkilenen esnaflara yönelik başlatılan 1400 TL nakdi yardımın başvuruları devam ediyor. İlçede Kovid-19 pandemisi nedeniyle faaliyetleri durdurulan ve ekonomik zarar yaşayan kahvehane, kafe, çay ocağı gibi yerler ile okul kantinleri, internet kafeler, lunaparklar, hamam, halı saha, spor salonu, bilardo ve oyun salonları, berber, kuaför, güzellik salonu, lokanta, restoran, düğün salonu, fotoğrafçı, müzisyen ve benzeri meslek gruplarındaki işletmeciler başvurularını www.pamukkale.bel.tr adresinden yapabiliyor. Pamukkale Belediyesi bu konuda gelen talepler için YSE’de bulunan ana hizmet binasında masa oluşturdu. 1400 TL nakdi yardım ile ilgili olarak esnaflar, hem bilgi almak hem de başvuruda bulunmak için buradan da hizmet alabiliyor.

Bu destek nefes aldıracak

Pamukkale Belediyesi’nin verdiği nakdi yardım ile ilgili olarak esnaflar mutlu. Geçimini köftecilik yaparak sağlayan Osman Berkman, “Korona virüs nedeniyle büyük sıkıntılar yaşadık. Dükkan kirasını bile parça parça öder duruma geldik. Pamukkale Belediyesi’nin bu desteğini duyunca mutlu olduk. Bu parayı alınca dükkan kirasını ve elektrik parasını ödeyeceğim. Bu destek bizler için bir anlamda ilaç gibi gelecek. Pamukkale Belediyesi’nden ve Başkanımız Avni Örki’den Allah razı olsun” dedi. Çiğ köfte dükkanı işletmeciliği yapan Gülsüm Ceray “Pamukkale Belediyesi’nin destek kararı bizleri memnun etti. Bu haktan yararlanmak için başvurumuzu yaptık. Bize nefes aldıracak olan bu destek için Pamukkale Belediyesi’ne ve Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ederiz” diye konuştu. Köftecilik yapan Mehmet Küçük, Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Pandemi nedeniyle çok sıkıntılar yaşadık. Uzun süre kapalı kaldık. 1400 TL’lik bu destek bizim için çok önemli. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” derken; pilav dükkanı işleten Betül Gürkaplan da, “17 senedir bu işi yapıyorum. Pandemiden dolayı sıkıntılar yaşadık. Pamukkale Belediyesi’nin bize verdiği 1400 lira ile kiramızı, elektrik ve su faturalarımızı ödeyeceğiz. Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür

Berber Muharrem Can, “Bu zor günlerimizde yanımızda olan Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Sadece nakdi destek değil pandemi döneminde Pamukkale Belediyesi hep yanımızda oldu” derken; aynı mesleği yapan Tevfik Dingil ise “13 yıllık esnafım. Pandemide çok sıkıntı yaşadık. Esnaflar adına hem nakdi destek için hem de bu dönemde yanımızda olduğu için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu. Tost salonu işleten Aykut Pilge, pandeminin kendilerini çok sıkıntıya soktuğunu belirterek; “Bu zor zamanlarda Pamukkale Belediyesi hep yanımızda oldu. Şimdi de 1400 TL destek veriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER