PASVAK yılın annelerini ödüllendirdi

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı, Anneler Günü’nde gerçekleştirilen organizasyonda bir yıl bağış veren, bir yıl da bağış alan anneyi yılın annesi seçti ve plaketle ödüllendirdi.

PASVAK yılın annelerini ödüllendirdi

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK), her sene vakfa bağışta bulunan hayırseverler ve sıcak yemek yardımı ulaştırılan ihtiyaç sahipleri için Anneler Günü’nde organizasyon gerçekleştiriyor. Anneler Günü’nde gerçekleştirilen organizasyonda bir yıl bağış veren, bir yıl da bağış alan anneyi yılın annesi seçti. PASVAK, bu sene bağış yapan elden, çocuklara yönelik sosyal sorumluluk çalışmaları nedeniyle yılın annesi olarak Denizlili iş insanı Sibel Aysu’yu seçti. Sıcak yemek yardımı ulaştırılan 3 yaşındaki down sendromlu kızı ve 7 yaşındaki oğlu ile hayatta kalma mücadelesi veren Damla Topaloğlu da yılın annesi oldu. Yılın annelerine PASVAK’ta düzenlenen etkinlikle plaket verildi. Törene; PASVAK Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz’un yanı sıra; Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu ile davetliler katıldı. PASVAK ile Denizli’nin Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir kurum kazandığının altını çizen PASVAK Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz; “18 yıldır evlere gidiyoruz bazı hikâyelere şahit oluyoruz, bu hikâyeler içinde eşini kaybetmiş veya eşi hapse düşmüş veya eşi terk etmiş iki, üç engelli çocuğuyla baş başa kalmış anneler tanıdık. Bu annelere yaptıkları iş, meşakkat ve yaşam mücadelesi nedeniyle takdir etmek bir görev gibi oldu. Onlarla onurlanmak, onları onurlandırırken işte anneler böyledir diyebilmek için Anneler Günü vesilesiyle yılın annesini seçtik. Birkaç sene böyle gittikten sonra fark ettik ki bizim insanımız her türlü maddi, manevi imkânlara sahip olsa da onların da toplumun geri kalanı için kaygıları var. Okumak isteyen çocukları destekleyen, bursa ihtiyacı olan çocukları destekleyen, engelli çocukları destekleyen, sivil toplum örgütleri vasıtasıyla ulaşmaya çalışan annelerimiz var. Dedik ki biz hem veren elden, hem alan elden Anneler Günü vesilesiyle iki anne seçelim. Bu yolculuğumuza böyle devam ediyoruz. Ben bugün burada bu annelerimize geçmişten bu güne hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“MUTLUYUM, GURURLUYUM”

PASVAK’la ilk tanışmalarının yaklaşık 10 yılı bulduğunu ifade eden yılın annesi olan iş insanı Sibel Aysu; “Kapıdan girdiğimizde hiçbir ideolojik, hiçbir siyasi kurumu desteklememeleri bizi çok etkilemişti. Dedik ki ‘böyle bir kurumun yanında her zaman olmalıyız.’ Bu zaman zarfında biz hep yanlarındaydık onlar da hiçbir zaman yollarından şaşmadılar. Ben buradan tüm yönetim kurulu üyelerine tekrar teşekkür ederim. Ayrıca beni böyle bir unvanla onurlandırdıkları için çok çok mutlu oldum. Çok heyecanlandım, çünkü benim için çok kıymetli. Yılın annesi olmak dünyanın en güzel şeyi olabilir. Benim de çocuklarım var, öğretmenlik hayatımda bir sürü çocuğa dokundum. Anne olduktan sonra hayata başka bakıyorsunuz ve öğretmenlik ilk olarak annelikle başlıyor. Bu hayatta birlikte var olabileceksek, güzel şeyler yapacaksak eğitimin çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ben çok teşekkür ediyorum. Mutluyum, gururluyum. Umarım gücümüz kuvvetimiz yettiğince tekrar sizlerin yanında oluruz, umarım sizler de böyle güzel işler yapmaya devam edersiniz” dedi.

“ÇOK MUTLUYUM”

PASVAK ailesine teşekkür eden yılın diğer annesi Damla Topaloğlu, şunları kaydetti: “Ben çocuklarıma hem annelik hem babalık yapan ve bundan son derece keyif alan 35 yaşında bir anneyim. Oğlum Çınar 8 yaşında ikinci sınıfa gidiyor. Beni her zaman vicdanlı, anlayışlı beyefendiliğiyle gururlandırdı. Şimdi de Türkiye çapında yapılan deneme sınavlarında 4 tane Türkiye birinciliği var. Beni başarılarıyla onurlandırmaya devam ediyor. İyi ki benim oğlum, iyi ki onun annesiyim. Kızım 3,5 yaşında. 3,5 sene önce ben bir çocuk beklerken rabbim bana bir melek nasip etti ve down sendromlu bir kızım oldu. Onunla yaşamanın duygusunu size anlatamam, onun bir gülüşü bile dünyaya bedel. Yine dünyaya gelsem, yine onun annesi olmak isterdim. Hepinize çok teşekkür ediyorum. PASVAK ailesiyle de ben çocuklarımla bir yola çıktığımda maddi ve manevi olarak gerçekten çok zorlandım. PASVAK’ı utana sıkıla aradığımda benimle o kadar güzel ilgilendiler ki hepsinden Allah razı olsun. Her gün bize gelen 3 kap yemek 3 ekmek bize umut oluyor, aş oluyor. Çok mutluyum, çok teşekkür ederim hepinize. Tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum.”

“HER İKİ ANNEMİZİ DE TEBRİK EDİYORUZ”

Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, “Bir tarafta yılın hayırsever annesi, diğer tarafta da fedakâr annesi. Verilen plaket içeriğine baktığımızda her iki annemizi de tebrik ediyoruz. Hayırsever annemiz Sibel Hanım’ın bu güne kadar yapmış olduğu hayırların bundan sonra da devamını yürekten diliyoruz. Fedakâr annemizin de evlatları için fedakârlıkları bundan sonra hayatta olduğu sürece devam edecek. Kendilerini tebrik ediyorum, başta şehit annelerimizin olmak üzere bütün annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik ediyorum” şeklinde ifade etti. Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut ise şunları aktardı: “PASVAK gerçekten de Bülent Hocamın söylediği gibi hem Denizli’de hem Türkiye’de marka. Biz devletimizin imkânlarıyla ihtiyaç sahibi ailelerle elbette bunu paylaşıyoruz, devletimizin imkânlarını kullandırıyoruz ama burada gönüllü olarak, gönülden, içten gelen yardımlarla Denizli’de ki ihtiyaç sahiplerine bu yardımların ulaştırılması çok daha anlamlı çok daha güzel. Tüm veren elleri tebrik ediyorum. Allah birlerini bin yapsın ve bu güzel hizmet sonsuza dek yaşasın.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER