PAÜ, dev turnuvaya ev sahipliği yaptı

22 üniversite ve 160’a yakın sporcu katıldığı ‘Türkiye Üniversiteler Arası Online Satranç Turnuvası’, Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

PAÜ, dev turnuvaya ev sahipliği yaptı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Türkiye Satranç Federasyonu’nun desteklediği ‘Türkiye Üniversiteler Arası Online Satranç Turnuvası’, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ev sahipliğinde yapıldı. 22 üniversite ve 160’a yakın sporcu katıldığı turnuvada PAÜ erkek satranç takımı, 6’ıncı, PAÜ kadın satranç takımı ise 9’uncu oldu.  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu adına, Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Kocasert, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a teşekkür plaketi takdim etti. Konu ile ilgili açıklama yapan Rektör Kutluhan, “Tarihi günümüzden 4000 yıl öncesine kadar giden, herkesin yapabileceği, fiziksel ve zihinsel faydaları olan satranç sporu siz geleceğimiz olan gençler tarafından yapılması bizleri mutlu etmektedir. Pandemi döneminde, Pamukkale Üniversitesi olarak, siz öğrencilerimiz ile etkinlikler düzenlemeye devam etmekteyiz. Bu amaçla organizasyonu üniversitemiz tarafından yapılan ve TUSF, TSF’nin destekleri ile ‘Türkiye Üniversiteler Arası Online Satranç Turnuvası da bu etkinliklerden biridir. Pandemi döneminde ülkemiz üniversite öğrencilerine böyle bir turnuva hazırlamanın mutluluğu ve gururunu yaşamaktayız. Başta üniversitemiz Satranç ve Zeka Topluluğu olmak üzere turnuvaya katkısı olanlara teşekkür ederim” dedi.

“Böylesi büyük bir turnuvaya imza atmak, bizleri gururlandırdı”

Teknoloji Fakültesi, Biomedikal Mühendisliği Öğretim Elemanı Mete Okan Erdoğan ve Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Ayşegül Akdeniz tarafından organize edilen turnuvanın başhakemliğini ise İkitsadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ekonometri Bölümü Öğretim Elemanı Çağın Karul yaptı. Turnuvanın heyecanlı geçtiğinin altını çizen Mühendisliği Öğretim Elemanı Mete Okan Erdoğan; “Heyecanlı geçen online turnuva Türkiye’deki bir çok satranç seven öğrenciden övgü toplamıştır. Pandemi sürecinde böylesi büyük bir turnuvaya Pamukkale Üniversitesi olarak imza atmak, bizleri gururlandırmıştır” diye konuştu.  Youtube üzerinden ilk kez yapılan canlı yayın ile turnuvayı tüm satranç severler de takip etme fırsatı yakaladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER