Sağanak ve dolu, Denizli’de yaşamı olumsuz etkiledi

Denizli’de dün öğleden sonra etkili olan kuvvetli sağanak ve dolu, kentte hayatı olumsuz etkiledi.

Sağanak ve dolu, Denizli’de yaşamı olumsuz etkiledi

Denizli’de saat 16.00 Sularında kuvvetli sağanak ve ardından dolu etkili oldu. Kuvvetli rüzgarla birlikte etkili olan yağmur ve dolu, bir takım olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Sağanak yağış nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı.

ACIPAYAM YAĞMURA TESLİM

Etkisinin en çok hissedildiği ilçelerden biri de Acıpayam ilçesi oldu. Kuvvetli rüzgarla birlikte etkili olan yağmur, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Yoğun yağmur nedeniyle ilçedeki bazı yollar suyla dolarken, bazı ağaçların dalları da kırıldı, Atatürk Caddesi’nde trafik durma noktasında geldi, uzun kuyruklar oluştu. Acıpayam’ın Köprübaşı Mevkisi’nden geçen derede de sel yaşandı. Bazı evlerde su baskını yaşanan ilçede belediye ve DESKİ’ye bağlı ekipler çalışma başlattı.

METEOROLOJİ UYARMIŞTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağış uyarısında bulunmuştu. Uyarıda; “Yağışların; öğle saatlerinden sonra Denizli, Uşak ve Burdur çevreleri ile Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri, Antalya'nın batısının iç kesimleri, Isparta'nın güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER