Şampiyon DEGİAD

Denizli Genç İş insanları Derneği (DEGİAD) Yelken Takımı, Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde düzenlenen ‘15. Channel Regatta’ yarışmalarından şampiyon olarak dündü.

Şampiyon DEGİAD

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü ve Rodos Açık Deniz Yat Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği ‘15. Channel Regatta’, 17-18-19 Eylül 2022 tarihlerinde Marmaris'te gerçekleşti. 'Sailing Together' sloganıyla düzenlenen ve 18 takımın katıldığı yarışa Denizli Genç İş insanları Derneği (DEGİAD), bu sene yelken takımıyla katıldı. Uluslarası olak gerçekleştirilen yarış, 3 gün 4 etap şeklinde yapıldı. 1’inci ve 4’üncü etapta birincilik kupası alan DEGİAD Yelken Takımı, genel klasmanda da birinci gelerek; IRC1 sınıfının grup lideri olarak yarışı tamamladı. Uşaklıhafız ve Sadık Grubu sponsorluğunda ‘Querencıa’ isimli tekne ile yarışa katılan yelken takımı üyeleri; Şenol Işıklı, Semih Işıklı, Sinan Salgar, Berkay Alkaya, Özer Erikoğlu, Mehmet Güney, Serdar Ekiz ve Buray Albaş’tan oluştu.

“Heyecan verici bir yarıştı”

Yarışmaların ardından açıklamalarda bulunan DEGİAD Yelken Takımı Ekip Lideri Şenol Işıklı; “Oldukça heyecan verici ve başa baş geçen bir yarıştı. Bu tip yarışların doğası gereği çeşitli zorluklar yaşadık. Ancak takım olarak üstesinden gelmeyi bildik. Yarış neticesinden de öte esas amacımızı da bu noktada gerçekleştirmiş olduk. Takım çalışmasının en ön planda olduğu yelken sporu, bizlere bir kez daha bir arada bir şeyler yapabilmenin keyfini yaşattı. Finalde iki ayakta birincilik ve genel klasmanda da birincilik ile bitirip kupa almamız ise bu muhteşem atmosferde bizleri bu spora daha da motive etmiş oldu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER