Sanayinin Ar-Ge projelerine PAÜ desteği

Pamukkale Üniversitesi İleri Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Akdoğan, Tavas Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul Sekreteri Berkay Turgut ile birlikte Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’ı ziyaret etti. Ziyarette yapılabilecek iş birlikleri ele alındı.

Sanayinin Ar-Ge projelerine PAÜ desteği

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İleri Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (İLTAM) Müdürü Prof. Dr. Abdullah Akdoğan ile Tavas Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul (Tavas SHMYO) Sekreteri Berkay Turgut, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan’ı ziyaret etti. Görüşmede, İLTAM bünyesinde bulunan cihazlar hakkında kısa bir bilgi veren Prof. Dr. Akdoğan, sonrasında Başkan Erdoğan ile iki kurum arasında yapılabilecek işbirliği üzerinde istişarelerde bulundu. Prof. Dr. Akdoğan İLTAM’ın gıda, fizik, toprak, çevre, maden, genel laboratuvarı, numune hazırlama, görüntüleme, nano teknoloji, ilaç, kimya, tekstil, Ar-Ge, biyoloji ve elektronik alanlarında hizmet verdiğini ifade etti.

“Her türlü iş birliğine hazırız”

30’dan fazla farklı sektörden firmaların kendilerine üye olduğunu belirten Başkan Erdoğan, İLTAM’ın özel sektöre vereceği Ar-Ge çalışmalarına destek vermek adına DTO olarak her türlü iş birliğine hazır olduklarını dile getirdi. Ayrıca görüşmede DTO’nun Avrupa Birliği ile ortaklaşa yürüttüğü ‘Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Teknik Destek Projesi’nde yer alan ekip üyelerinin İLTAM laboratuvarlarını ziyaret etmesi ve burada yapılan çalışmaları yerinde incelemesi konusunda çalışmalar başlatıldı. Ziyarette, Tavas SHMYO’da yeni açılacak olan Kozmetik Bölümü öğrencilerinin staj yapabilecekleri firmaların belirlenmesi ve öğrencilerin mezuniyet sonrası bu firmalarda istihdam olanaklarını kapsayan bir protokolün hayata geçirilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER