Şehit Polis Ercan Yangöz'ün İsmi Ebediyen Yaşayacak

Buldan Belediye Meclisi temmuz ayı toplantısında, Bodrum'da çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Ercan Yangöz'ün adının ilçede bir caddeye verilmesi .Şehit polisin ismi belediye meclisince belirlenecek bir caddeye verilecek.

Şehit Polis Ercan Yangöz'ün İsmi Ebediyen Yaşayacak

Buldan Belediye Meclisi temmuz ayı toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında  gerçekleştirilen toplantıda,  Şehit Polis Memuru Ercan Yangöz'ün isminin ilçedeki bir ceddeye verilmesiyle ilgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.  Bodrum'da silah kaçakçılarıyla girdiği çatışmada şehit olan polis memuru Ercan Yangöz'ün ismi, gelecek ay belediye meclisince belirlenecek bir caddeye verilerek ebediyen yaşayacak.

TESCİLLİ 6 EV DAHA KAMULAŞTIRILACAK

Buldan Belediyesi, ilçenin  tarihi ve kültürel  mirası ile zenginliğinin ortaya çıkarılması, yaşatılarak gelecek nesillere aktarılması  amacıyla başlattığı  restorasyon çalışmaları kapsamında Yalçınkaya ve Çaybaşı mahallelerinde bulunan 6 tessilci evin kamulaştırılmasını Meclis gündemine taşıdı.  . Belediye Meclisi'nde görüşülerek ilgili komisyonlara havale edilen kamulaştırma  ile ilgili bilgi veren Başkan Şevik, "Belediye olarak ilçemizin tarihi ve kültürel zenginliklerini sahip çıkarak, gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. Ayrıca belediye olarak, ilçemizin tarihi ve kültürel zenginliklerini turizme kazandırarak, ilçemiz ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

TARIM ŞEHİRLERİ BİRLİĞİ'NDE BULDAN'I TEMSİL EDECEKLER

Toplantıda, Yeni kurulan Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği'nde Buldan'ı temsil edecek  iki asil 1 yedek üyenin seçimi yapıldı. Toplantıya başkanlık eden  Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Konya merkezli  kurulan Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği'ne  iki asıl bir yedek üye belirleceğini açıkladı. Birliğin, ilçe  tarımının gelişmesi  açısından fayda sağlayacağını vurgulayan Başkan Şevik, belediyelerin tarım ve gıda alanında örnek projelerinin küresel ölçekte paşdaşları için üye olunması gerektiğinin altını çizdi.  Başkan Şevik'in açıklamalarının ardından  açık oylama ile  Mehmet Köklü, Veli Tokdemir asıl üye olarak belirlenirken, Mustafa Kemal Benli yedek üye seçildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER