Tavas, 2’inci Meslek Yüksekokulu’na Kavuştu

Tavas Belediyesi, eski Devlet Hastanesi’ni Tavas Ticaret Odası Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na dönüştürerek, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’na hazır hale getirdi.

Tavas, 2’inci Meslek Yüksekokulu’na Kavuştu

Tavas Belediyesi, eski Devlet Hastanesi’ni Tavas Ticaret Odası Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na dönüştürdü. Okul,  2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’na hazır hale getirildi. Toplamda 5 bin 300 metrekare kapalı alana sahip olan Tavas Ticaret Odası Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Tavas’a kazandırılması, ilçenin sosyal, ekonomik ve kültürel alanda kalkınmasına katkı sağlayacak. 2’nci meslek yüksekokulunun ilçeye kazandırılmasında büyük mutluluk duyduğunu belirten Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Çıkmış olduğumuz hizmet yolunda hemşehrilerimizin takdirine layık olmaya çalışıyor, ilçemize birbirinden değerli projeler kazandırmaya, yeni eserler ve hizmetler üretmek için çalışıyoruz. Tavasımızı Denizli'nin ve Türkiye'nin en modern ilçesi haline getirmeye devam ediyoruz. Tavasımızı her alanda daha da ileriye götürmek için oluşturduğumuz projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Tavas Ticaret Odası Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu inşaatımızı tamamladık. Üniversitemize teslim ettik. Toplamda 5 bin 300 metrekare kapalı alana sahip olan Pamukkale Üniversitesi Tavas Ticaret Odası Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu binamızda; 15 derslik, öğretim üyesi ve idari birimlerin kullanımına sunulmak üzere 16 oda, laboratuvar, konferans salonu, kütüphane, okuma salonu, kantin ve sosyal alanlar bulunmaktadır” dedi.

Toplam bin 500 öğrenci eğitim alabilecek

Başkan İnamlık, şunları kaydetti: “3 bölümümüz, bu sene öğrenci alıyor. Tavasımızın dokusuna, yaşam tarzına ve yetişen ürünlerimize uygun, başlıca gelir kaynaklarımıza hitap edecek bölümler olması bizim her zaman önceliğimizdir. Şuanda Eczane Hizmetleri, Kozmetik Teknolojisi ve Laboratuvar Teknolojisi Bölümlerimiz mevcuttur. Pandemi sonrası eğitime başlayacaktır. Eczane Hizmetleri; eczanelere ara personel sağlayan bir bölümdür. Kozmetik Teknolojileri; endüstriyel ve ilgili alanlara ara personel sağlayan bir bölümdür. Laboratuvar Teknolojileri; gıda, çevre, tekstil, ilaç ve tarım gibi pek çok alanda ara personel ihtiyacını karşılayacak bir bölümümüzdür. Bunlar Pamukkale Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu’na ait bölümlerimizdir. Mevcutta Tavas Meslek Yüksekokulumuzda; Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı, Organik Tarım Programı, İş Sağlığı ve Güvenliği Programı normal ve ikinci öğretim, Aşçılık Programı normal ve ikinci öğretim, Çocuk Gelişimi Programı normal ve ikinci öğretim olmak üzere mevcut öğrenci alan toplam 5 program vardır. Her iki yüksek okulumuz da yüz yüze eğitim başladığında toplamda bin 500 öğrencimiz eğitimlerine devam edecektir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER