Tavaslı miniklerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a proje sunumu

Bu yıl Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde düzenlenen TEKNOFEST 2020’ye katılan Tavas Gazi İlkokulu öğrencileri, projelerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sundu.

Tavaslı miniklerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a proje sunumu

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öncülüğünde gerçekleştirilen TEKNOFEST 2020,  Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde düzenlenen ödül töreniyle son buldu. Törene; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören öncesinde statları gezerek projeler hakkında bildi aldı. 5 bin 637 takım arasında finale kalan 33 okul arasında yer alan Tavas Gazi İlkokulu öğrencileri de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağırladı. İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Afet Yönetimi kategorisinde ilkokul ve ortaokul klasmanında finale kalan Tavas Gazi İlkokulu takımı, projelerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundu.

“Çocuklarımız ile gurur duyuyoruz”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, “TEKNOFEST 2020 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Afet Yönetimi kategorisinde ilkokul ve ortaokul klasmanında finale kalan Denizli Tavas Gazi İlkokulu öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Çocuklarımız ile gurur duyuyoruz” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut oğuz; “TEKNOFEST 2020 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Afet Yönetimi kategorisinde ilkokul ve ortaokul klasmanında finale kalan Tavas Gazi İlkokulumuz ilimizi başarı ile temsil ettiğinden tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” diye konuştu. Okul Müdürü İbrahim Çöllü ise şunları aktardı: “Takımımız Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunumlarını gerçekleştirdi. Tebrikler çocuklar.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER