Vali Atik, nikah şahidi oldu

Vali Ali Fuat Atik, ilk kez ziyaret ettiği Çal İlçesi’nde belediye binası girişinde nikah töreni için bekleyen Ayşe Keskin (21) ve Uğur Yangın’la sohbet etti. Vali Atik, Ayşe Keskin’in nikah şahidi olma teklifini reddetmeyerek, çiftin nikah şahidi oldu.

Vali Atik, nikah şahidi oldu

Denizli’de göreve başladıktan sonra ilk kez Çal İlçesi’ni ziyaret eden Vali Ali Fuat Atik, önce Kaymakamlık, ardından da Çal Belediyesi’ni ziyaret etti. İlçedeki yatırımlar ve projelerle ilgili bilgi alan Vali Atik, yerel yöneticilerin aktardığı sorunları da not aldı. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Vali Atik’e ressam Gürcan Ekici tarafından yapılan yağlı boya tablo ile Çallı sanatçı Selahattin Pınar’ın şarkılarından oluşan plak hediye etti. Vali Atik, 2019 yılındaki yangında zarar gören tarihi Gazi Mektebi’ni ziyaret etti. Atik, Başkan Fethi Akcan’ın uzun zamandır okulun restorasyonu için mücadele ettiğini, salgın hastalık nedeniyle başlanamayan restorasyon işlerinin kısa sürede başlayacağı müjdesini verdi. Başkan Akcan ise, “Çal Mesleki Eğitim ve Teknik Anadolu Lisesi’nin inşaatı başladı. Gazi Mektebi restore edildiğinde Çallılar olarak mutlu olacağız” dedi.

Nikah şahidi olma teklifini reddetmedi


Başkan Akcan ve Kaymakam Selin Sarı ile birlikte ilçe merkezinde esnaflarla sohbet eden Vali Atik, Çal Belediyesi girişinde sürprizle karşılaştı. Nikah saatini bekleyen Ayşe Keskin (21) ve Uğur Yangın’la (27) karşılayan Vali Atik’e, gelin adayından; “Şahidimiz olursanız mutlu oluruz” teklifi geldi. Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın kıydığı nikahta, Vali Atik, Kaymakam Sarı, Alay Komutanı Kıdemli Albay Veysel Yanık ile Emniyet Müdürü Kenan Yıldız’da nikah şahidi oldu. Vali Atik, “Vatanın, milletin ve devletimizin hayırlı evlatları ihtiyacı var. Genç çiftimizden hayırlı evlatlar bekliyoruz. Biz şahitliğin temelini sağlam attık, onlar da bir ömür boyu mutlu yaşasınlar, evliliklerinin temelini sağlam atsınlar” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER