Yeni Medya ve Dezenformasyon

Denizli Sanayi Odası Avrupa Birliği Bilgi Merkezi, Originnnovation işbirliği ile ‘Yeni Medya ve Dezenformasyon’ konulu fikir atölyesi gerçekleştirdi.

Yeni Medya ve Dezenformasyon

Denizli Sanayi Odası (DSO) Avrupa Birliği Bilgi Merkezi, Originnnovation işbirliği ile 22-29 Mayıs 2021 tarihleri arasında ‘Yeni Medya ve Dezenformasyon’ konulu fikir atölyesi gerçekleştirdi. Üniversite öğrencilerinden oluşan 6 farklı takım; oyunlaştırma, IOT, kriptoloji ve blockchain teknolojileri ile çocuklar, gençler ve diğer aktif medya kullanıcıları gibi farklı hedef kitlelerin doğru bilgiye ulaşması üzerine projeler geliştirdiler. Gençlerin ortak üretim temelinde, yaşam odaklı ve kapsayıcı projeleri sunduğu kapanış etkinliği, online olarak gerçekleştirildi. Programın açılışını, DSO Başkan Yardımcısı Okan Konyalıoğlu ve AB Türkiye Delegasyonu İletişim Birimi Başkanı Maria Kanellopoulou yaptı.

Katılımcılar, projelerini sundu

Açılış konuşmalarının ardından katılımcılar, Design Thinking metodolojisi ile oluşturdukları projelerini sundu. Atölye süresince proje üretim sürecinde farklı disiplinlerden uzmanlar ve akademisyenler gençlere fikir üretme yolculuklarında mentörlük ettiler. Medya, iletişim, tarih, fikri haklar, halk sağlığı, reklamcılık, kriptoloji gibi farklı alanlardan katılan uzmanlar farklı açıklardan yaratılan projelere katkıda bulundular.

Doç. Dr. Saka ve Prof. Dr. Orhon’dan söyleşi

Program, proje sunumlarının ardından Bilgi Üniversitesi Medya Bölüm Başkanı Doç. Dr. Erkan Saka ve Anadolu Üniversitesi İletişim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nezih Orhon’un söyleşisi ile devam etti. Hem fikir atölyesi sürecini değerlendirdikleri hem de dezenformasyon konusunu etraflıca ele aldıkları bir söyleşi oldu. Katılımcıların da katkı sunduğu söyleşinin ardından kapanış etkinliği Müzisyen Anıl Piyancı’nın online konseri ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER