“Yeni nesil dezenfektanın insan vücuduna zararı yok”

Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan korona virüs ile birlikte dezenfektan kullanımı arttı. Son günlerde ise geleneksel dezenfektanların yerine, yeni nesil dezenfektan kullanımı yaygınlaşmaya başladı. Ar-Dez Snıper Denizli Bayisi Sevil Güngör, yeni nesil dezenfektanların insan vücuduna hiçbir zararının olmadığını belirtti.

“Yeni nesil dezenfektanın insan vücuduna zararı yok”

Çin’de ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan korona virüsle birlikte virüse karşı önlem amacıyla kullanılan dezenfektan kullanımı artış gösterdi. Geleneksel dezenfektanların vücutta bağışıklığını kaybetmesiyle yeni nesil dezenfektanlara yönelim başladı. Yeni nesil dezenfektanlara ilişkin açıklama yapan Ar-Dez Snıper Denizli Bayisi Sevil Güngör; “Yıllar öncesinde domuz gribi, kuş grini gibi virüslerle mücadele etmiş biri olarak, artık bu Kovit-19 da hayatımıza girdi. Bu virüs, dünyanın ve insanlığın kimyasını bozmuştur. Bu süreci atlatmak için uzun bir süreç geçecek. Kovit-19’dan koruna bilmek adına eski kullanılan dezenfektanlar vücutlarımızda bağışıklığını kaybetmiştir. Dolayısıyla yeni nesil dezenfektanlara ihtiyaç duyulmuştur. Bunun için araştırılıp üretime geçilmiştir. En büyük özelliği de kimyasalı minimize edilmiş, kanserojen madde taşımayan ‘virüs, bakteri ve koku’ barındırmayan, zararlı ‘x’ işareti olmayan tek ürün olmasıdır. Sisleme ve kullanımda maske, eldiven ve gözlük kullanılmasına gerek yoktur. Ham maddesi klordioksit olan aynı zamanda stabil kalabilen, toksik yani kalıntı bırakmayan, renksiz ve kokusuzdur.  Menşei ise ABD’dir. Türkiye distribütörlüğü 7-8 yıl önce girilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’ndan onaylıdır. Bu ürünle bu süreçte dezenfekte edilmesi gereken noktalarda hizmet vermekteyiz. Yer, yüzey, alet, ekipman, hava ve birçok mekanda kullanılabilir. Doğaya ve hiçbir canlıya zararı olmayan, çevreci bir üründür. Dezenfekte edilirken zehir kullanmaz. Moleküler seviyede mikroorganizmaların yapısal bileşenlerini bozmak için mekanik bir hareket kullanır. Dolayısıyla mikroorganizmalar tekrar canlanamaz ve Snıper’a karşı bağışıklık kazanamaz” dedi.

“Vücudumuzdaki bakterileri de temizler”

Yeni nesil dezenfektanların insan vücuduna hiçbir zararının olmadığını vurgulayan Güngör, “Vücutta her hangi bir kaşıntı ya da etki bırakmaz. İnsanlara, hayvanlara, tarımsal alanda, sosyal yaşam alanlarında, araçlarda, evlerde kullanılabilir. Hiçbir zararı olmayan, yeri geldiğinde içme sularına bile bir miktar ilave edilerek kullanabileceğimiz bir dezenfektandır. 19 litrelik içe suyunun içerisine 2 çay kaşığı konularak kullanılabilir. Vücudumuzdaki bakteriler bağırsaklarımızdadır. Bu şekilde içme suyu ile tüketilirse vücudumuzdaki bakterileri de temizler. Yüzünüzde sivilceniz varsa, ayak mantarınız varsa, yatak yaralarınız oluşmuşsa, ameliyat iziniz varsa, yara iziniz varsa iyi gelir. Yemek yediğiniz alanda bile bu ürünü kullanabilirsiniz. Cilde ve göz temasında solunmasından hiç bir zarar yoktur. Kesinlikle aşındırıcı, yakıcı, çürütücü değildir. Hiçbir zarar vermez. Bakteri, virüs, mantar ve parazitleri öldürmesi gereken bu kimyasallara uzun süre maruz kalma, vücudumuzdaki sağlıklı hücreleri de DNA hasarı yaparak zarar verebilir ve kanser riskini arttırabilir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2020, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER