Zihinsel Engelli Mustafa istedi, Başkan Şevik yerine getirdi

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, kendisinden salıncak isteyen zihinsel engelli Mustafa Ilgın’ı kırmadı. Güroluk Mahallesi’ndeki evlerinin bahçesine belediye ekipleri tarafından salıncak kurulan Mustafa’yı ziyaret eden Başkan Şevik, onun mutluluğuna ortak oldu.

Zihinsel Engelli Mustafa istedi, Başkan Şevik yerine getirdi

Buldan'ı Güroluk Mahallesi'nde  yaşayan  48 yaşındakı zihinsel engelli Mustafa Ilgın, Belediye Başkanı Mustafa Şevik'ten  talep ettiği salıncağına kavuştu.  Başkan Şevik, Mustafa'nın Belediye ekipleri tarafından evlerin bahçesine kurulan salıncakta sallanırken yaşadığı mutluluğa ortak  oldu.

Geçtiğimiz günlerde mahalle gezisinde  Ilgın ailesini de  ziyaret eden Başkan Şevik, Ayşe Ilgın'ın 48 yaşındaki  zihinsel engelli oğlu Mustafa Ilgın'ın salıncakta sallanmayı çok sevdiğini ancak  parkta çocukların kendisinden korktuğu için evlerine salıncak isteğini  göz ardı etmeyerek ekiplerine talimat verdi.

Buldan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Mustafa Ilgın'ın yaşadığı evin bahçesine  salıncak kurdu. İsteklerini geri çevirmediği için  Belediye Başkanı Mustafa Şevik'e teşekkür eden Mustafa Ilgın'ın annesi  Ayşe Ilgın, "Oğlum 48 yaşında ama zihinsel engelli. Salıncağa binmeyi, sallanmayı çok seviyor. O nedenle sürekli çocuk parkına gitmek istiyor. Ancak orada çocuklar Mustafa'dan korkuyor. Biz de evimizin bahçesine salıncak kurulması için Başkan Şevik'ten rica ettik. Sağolsun o da bizleri kırmadı ve salıncağı kurdurttu. Kendisine ve ekiplerine teşekkür ederiz. Artık oğlum daha mutlu" diyerek duygularını dile getirirken, Mustafa da  Başkan Şevik'i öperek  teşekkür etti. 

ENGELSİZ BİR BULDAN İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Mustafa Ilgırn'ın istediğini yerine  getirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Şevik, "Mustafa'yı salıncakta ne kadar mutlu olduğunu görmek, dünyalara değerdi. Belediye olarak engelli bireylerimizin ve ailelerinin hiçbir zorlukla karşılaşmadan hizmet almaları ve yaşamlarını devam ettirmeleri için çalışıyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER