GİTTİ GİTTİİİ, PAMUKKALE’DE ELDEN GİTTİ!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, geçtiğimiz hafta 15 Temmuz 2019’dan geçerli olmak üzere “müze ve ören yeri giriş ücretleri ile Müze Kart ücretleri, Fast Track giriş ücretlerine ve kombine bilet ücretlerine” zam yaptı. Buna göre; Pamukkale’ye tek giriş ücreti 60 liraya yükseltilirken, Fast Track giriş (Hierapolis+Arkeoloji müzesi) 100 TL ve Kombine bilet girişi de (Laodikya+Hierapolis+Müze) 72 TL’ye çıkarıldı.

TÜRK TURİZMİ’Nİ İSRAİL’E Mİ KAPTIRDIK, NE?

Bu fiyatlarla Pamukkale ve Hierapolis’i görmek Denizli’nin “yerli halkı” ve Türkiye’nin “milli vatandaşları” için bir hayal halini alırken, 54 Müze ve Örenyerinin kapı girişlerinin 1 Mart 2018 yılından bu yana 9 yıllığına İsrailli Sicpa firması tarafından işletilmekte olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim.

İsrail kökenli İsviçre firmasına kiralanan tarihi ve doğal mekanlar arasında; “Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Müze ve Örenyerlerinden Topkapı Sarayı, Ayasofya, Topkapı Sarayı Harem Dairesi, İstanbul Arkeoloji, Türk ve İslam Eserleri, Pamukkale, Efes ve Göreme gibi Müze ve Örenyerlerinin de içinde yer aldığı 54 merkez” bulunuyor. “Türk firmalar kapı girişi işletmekten de mi aciz?” başlıklı yazımız yarın bu köşede…

YORUM EKLE